Blog

WordPress

Web alanında en yaygın içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Amatör webmasterların yanı sıra profesyoneller de WordPress’in sağladığı çözümlerden yarar sağlıyor. Kullanıcı dostu arayüzü ve 50 binden fazla eklentisiyle WordPress’in sağladığı imkanlar çok geniş. Yazılım alanında hiç deneyim sahibi olmayan kullanıcılar bile web site yönetiminde bu imkanlardan yararlanıyor. Başta e-ticaret olmak üzere birçok sektörde hizmet veren siteler WordPress’in ücretli veya ücretsiz eklentilerini kullanarak sitelerini farklılaştırabiliyor. Aynı zamanda da kullanıcı deneyimlerini iyileştiriyorlar.

Web sitenizi eğer WordPress’le oluşturduysanız site yönetiminde birçok pratik çözüme sahipsiniz demektir. Düzenleyici şablonlarla sitenize istediğiniz görünümü kazandırabilirsiniz. İçeriklerinizin zaman ayarını yapıp dilediğiniz anda yayına girmelerini sağlayabilirsiniz. Özel eklentilerle sitenize daha fonksiyonel bir nitelik kazandırabilirsiniz. Üstelik WordPress’in imkanları bunlarla sınırlı değildir. Sitenizin hosting tarafında ihtiyaçlarını karşılamak için de WordPress’e özgü çözümlerden yararlanabilirsiniz. Nitekim WordPress hosting paketleri, bu tür web sitelerin sunucu tarafında ihtiyaç duydukları çözümlere sahiptir. Böylelikle başka bir optimizasyona gerek duymadan web siteler daha iyi bir hizmet kalitesine ulaşır.

WordPress’te site kurmak, siteyi sunucuya yüklemek, site güvenliğini artırmak gibi işlemler aslında oldukça basittir. Yine de bu süreçlerde bazı konulara dikkat etmek gerekir. daha.net olarak web sitelerin domain, hosting ve sunucu tarafında tüm ihtiyaçlarını karşılarken bu tür konular hakkında da bilgi paylaşımları yapıyoruz. Yayınladığımız blog yazıları aracılığıyla ziyaretçilerimizin karşılaştıkları çeşitli sorunları çözmelerine yardımcı oluyoruz. WordPress ekosistemi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bu kategorideki yazılarımızda bulabilirsiniz.