• Whois Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Whois sorgulama dilediğiniz domainin (alan adının) sahiplik bilgilerine ulaşmak için yapılan bir işlemdir. Whois sorgulama servisine sorgulanmak istenilen domain name yani alan adı yazılır. Bu işlem sonucunda domain kayıt operatöründe bulunan alan adına ait iletişim bilgileri ve alan adının kime ait olduğu görüntülenebilir.


  Aynı zamanda alan adı kayıt/yenileme/sonlanma tarihi de görünür. Whois sorgulama işleminin tüm domain uzantıları için yapılması mümkündür. Domain ( alan adı ) için Whois Sorgulama işlemi tamamen ücretsizdir.

  whois1
 • Whois Nedir?

  Her bir domain name yani alan adı kayıt işlemi sırasında alan adının hak sahibine ilişkin ad, soyad, telefon numarası, adres ve e-posta adresi gibi bilgiler alınır. Whois bilgilerinin kayıt altına alınması ICANN kuralları gereği zorunludur.


  Whois bilgileri sayesinde ilgili alan adının ya da IP adresinin sahiplik bilgilerine ulaşılabilir. Whois bilgileri sorgulanarak alan adının kayıt edildiği tarih, tescil tarihinin ne zaman sona ereceği, hangi firmaya kayıt edildiği ve domain sahibinin bilgileri öğrenilebilir.

  whois1
 • Whois Gizleme Nedir?

  Alan adı kayıt işlemi sırasında alan adı sahibine ilişkin bilgiler alınarak domain Whois veritabanında saklanır. Whois sorgulama işlemi yapan herkesin bu bilgilere erişmesi mümkündür. Ancak bilgilerinin herkese açık olmasını istemeyen kişiler Whois gizleme hizmetinden yararlanabilirler.


  Domain sahipleri özel projeler ya da farklı nedenlerle kişisel bilgilerini gizlemeyi tercih edebilirler. Bu durumda domain name (alan adı) sahibinin bilgileri hosting firmasının bilgileri ile değiştirilerek/düzenlenerek kişisel bilgi gizliliği sağlanabilir.

  whois1

Domain Whois için Neden daha.net?

Alan adı (Domain) sahibini ve diğer detaylarını öğrenme konusunda bizi tercih etmeniz için sebepler!

 • Geniş Alan Adı Uzantısı Desteği

  daha.net, geniş bir alan adı uzantısı yelpazesi sunarak istediğiniz tüm uzantılarda alan adı sorgulaması yapmanıza olanak tanır. Bu sayede istediğiniz uzantıyı kolayca bulabilirsiniz.
 • Hızlı ve Güvenilir Sorgulama

  daha.net, hızlı ve güvenilir bir sorgulama altyapısına sahiptir. Anlık sonuçlarla zaman kaybetmeden istediğiniz alan adlarını sorgulayabilirsiniz.
 • Kapsamlı Sonuçlar

  Sorgulama sonuçları, boş alan adlarının yanı sıra dolu alan adlarının da kimlik bilgileriyle birlikte görüntülenmesini sağlar. Bu sayede rekabet analizi yapabilir veya potansiyel satın alma fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.
 • Kolay Kullanıcı Arayüzü

  daha.net’in kullanıcı dostu arayüzü sayesinde her seviyeden kullanıcı kolayca sorgulama yapabilir. Basit ve anlaşılır tasarımıyla aradığınız bilgilere hızla ulaşabilirsiniz.
 • Mobil Uyumlu Tasarım

  Mobil cihazlar üzerinden de rahatça kullanılabilen bir arayüze sahip olan daha.net, istediğiniz zaman ve yerde alan adı sorgulamalarınızı gerçekleştirmenize olanak tanır.
 • Gizlilik ve Güvenlik

  Sorgulama işlemleriniz sırasında gizliliğiniz ve güvenliğiniz ön planda tutulur. Whois sorgulamalarında kişisel bilgilerinizin korunmasına özen gösterilir.
 • Uyarı ve Hatırlatma Hizmetleri

  İlgilendiğiniz alan adı boşaldığında veya satın alınabilir hale geldiğinde sizi uyaracak bildirimler ayarlayabilir, alan adlarını kaçırmazsınız.
 • Profesyonel Destek Ekibi

  Herhangi bir sorunuz olduğunda veya yardıma ihtiyacınız olduğunda daha.net’in profesyonel destek ekibi size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.
 • Uygun Fiyat Politikası

  daha.net, rekabetçi ve uygun fiyatlarıyla dikkat çeker. Sorgulama sonrasında istediğiniz alan adını (domaini) ekonomik bir şekilde alabilirsiniz.

Hosting Hizmeti Mi Arıyorsunuz?

En iyi hosting firması daha.net’in sunduğu hosting hizmetlerine göz atın!