SUNUCU BAKIM/KURULUM/GÜNCELLEME/YÖNETIM HIZMETI

Sunucunuz artık emin ellerde!

Firmamızdan veya farklı bir firmadan hizmet aldığınız sunucunuzun yönetimi için ihtiyaç duyacağınız tüm çözümlere buradan ulaşabilirsiniz.

 • Windows & Linux İşletim Sistemi
 • cPanel veya Plesk Kontrol Paneli
SunucuBakimTop
sunucuAdvantages
AVANTAJLARIMIZ

Sunucunuzu riske atmayın!

Sunucu yönetimi hakkında bilgi sahibi değilseniz veya zamanınız yoksa ister bizden hizmet ister farklı bir firmadan sunucu kiralamış olun (VDS, VPS, Cloud Sunucu, Fiziksel (Dedicated) Sunucu), daha.net’in sunucu bakım hizmetlerinden hemen yararlanabilirsiniz!


Profesyonel ekibimiz ile sunucunuzu 7/24 monitör edebilir, servislerinizi inceleyebilir veya gerekli işletim sistemi, güvenlik gibi güncelleştirmeleri zamanında yaparak sizleri bilgilendirebiliriz.

 • Zaman Kazanın!
 • Destek Alın!
 • Tasarruf Edin!
 • Güvenliği Ele Alın!
SUNUCU BAKIM/KURULUM/GÜNCELLEME/YÖNETIM HIZMETI PLANLARIMIZ

Size uygun planımızı seçin ve başlayın!

 1. sunucu bakım paketleri 1. Seviye Destek %20 İndirim Profesyonel ekibimiz ile sunucunuzu 7/24 monitör edebilir, servislerinizi inceleyebilir veya gerekli işletim sistemi, güvenlik gibi güncelleştirmeleri zamanında yaparak sizleri bilgilendirebiliriz.

  • Monitör Hizmeti
  • Firewall Hizmeti
  • Ticket – Mail Desteği
  • İşletim Sistemi Güncellemeleri
  • Kontrol Panel Güncellemeleri
  • Telefon Desteği
  • Özel Modül Kurulumları
  Şimdi Satın Al
 2. sunucu bakım paketleri 2. Seviye Destek %20 İndirim Profesyonel ekibimiz ile sunucunuzu 7/24 monitör edebilir, servislerinizi inceleyebilir veya gerekli işletim sistemi, güvenlik gibi güncelleştirmeleri zamanında yaparak sizleri bilgilendirebiliriz.

  • Monitör Hizmeti
  • Ticket – Mail Desteği
  • Özel Modül Kurulumları
  • İşletim Sistemi Güncellemeleri
  • Kontrol Panel Güncellemeleri
  • Telefon Desteği
  • Firewall Hizmeti
  Şimdi Satın Al
 3. sunucu bakım paketleri 3. Seviye Destek %20 İndirim Profesyonel ekibimiz ile sunucunuzu 7/24 monitör edebilir, servislerinizi inceleyebilir veya gerekli işletim sistemi, güvenlik gibi güncelleştirmeleri zamanında yaparak sizleri bilgilendirebiliriz.

  • Monitör Hizmeti
  • Firewall Hizmeti
  • İşletim Sistemi Güncellemeleri
  • Kontrol Panel Güncellemeleri
  • Telefon Desteği
  • Ticket – Mail Desteği
  • Özel Modül Kurulumları
  Şimdi Satın Al
Diğer Hizmetlerimiz

Bu ürünlerden birini arıyor olabilirsiniz!

Tüm web hosting ihtiyaçlarınız için, özel çözümler üretmekteyiz.

 • Reseller Hosting

  6.05$ ‘dan başlayan fiyatlarla

  116.04₺ ‘dan başlayan fiyatlarla

  Paketleri Görüntüle Reseller hosting kullanıcıları için hazırlanan, paketlerimizi görüntüleyin.
 • Office 365 Mail

  3.60$ ‘dan başlayan fiyatlarla

  69.05₺ ‘dan başlayan fiyatlarla

  Paketleri Görüntüle Kesintisiz ve full senkronize, Microsoft 365 mail hizmetlerimizi görüntüleyin.
 • Comodo SSL Sertifikası

  14.00$ ‘dan başlayan fiyatlarla

  268.52₺ ‘dan başlayan fiyatlarla

  Paketleri Görüntüle Sizin için en uygun Comodo SSL sertifikalarımızı görüntüleyin.
 • Bulut Sunucu

  9.00$ ‘dan başlayan fiyatlarla

  172.62₺ ‘dan başlayan fiyatlarla

  Paketleri Görüntüle Hızlı ve en uygun fiyata, XVDS sunucu paketlerimizi görüntüleyin.
DİĞER HİZMETLERİMİZ

Bu ürünlerden birini arıyor olabilirsiniz!

Kaliteli bir hizmet almak için, popüler hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.

 • Domain Kaydı
  2.95$ ‘dan başlayan fiyatlarla
  56.58₺ ‘dan başlayan fiyatlarla
  Alan Adı Sorgula
 • Toplu Mail
  11.00$ ‘dan başlayan fiyatlarla
  210.98₺ ‘dan başlayan fiyatlarla
  Paketleri Görüntüle
 • Arama Motoru Kaydı
  19.95$ ‘dan başlayan fiyatlarla
  382.64₺ ‘dan başlayan fiyatlarla
  Paketleri Görüntüle

Sunucu Bakım İşlerini Dert Etmeyin!

Web operasyonunuzu daha güvenli şekilde sürdürmek veya hizmet kalitenizi artırmak için kendi sunucunuzu almış olabilirsiniz. Günümüzde çeşitli site ve uygulamalar web operasyon yönetiminde kendi sunucularını kullanmayı tercih edebiliyor. Ne var ki, sunucu satın almak yüksek kalitede ve güvenli bir web operasyonu için yeterli değildir. Sunucunuzun yazılım ve donanım tarafında ihtiyaçlarını iyi bilmeli, bunları etkin şekilde karşılamalısınız. Zorluk çektiğiniz konularda ise sunucu bakım hizmeti veren firmalardan profesyonel destek almalısınız. Aksi durumda ne yazık ki sunucu satın almak ve yönetmek düşündüğünüz kadar faydalı olmayabilir. Hatta web operasyonunuzun kalitesini düşürüp güvenlik açıklarına yol açabilir.

Sunucunuzun Performansından Memnun Musunuz?

Web operasyonlarının düzgün şekilde devam etmesi için sunucuların çalışır durumda olması gerekir. Özel birtakım yazılım ve donanımlardan oluşan sunucular, web site veya uygulamaların yayın için kullandıkları dosyaları barındırır. Aynı zamanda da kaynak ihtiyaçlarını karşılar. Server olarak da bilinen sunucular fiziksel olabileceği gibi sanal da olabilir. Hatta günümüzde sanal sunucuların fiziksel sunuculara oranla daha ön planda olduğunu söylememiz mümkün. Bunun en önemli nedeni, daha yüksek performans sunmalarıdır. Özellikle bulut sunucu çözümleri bu nedenle günümüzde daha fazla ilgi görüyor. Sunucu güvenliği, farklı lokasyonlardan erişim kolaylığı, aynı anda birden fazla kullanıcının sunucu üzerinde işlem yapma imkanı da bulut sunucuları öne çıkarıyor.

İster fiziksel sunucular olsun isterse diğer sunucuların yazılımsal ve donanımsal olarak düzgün ve kesintisiz çalışmasını sağlamak için yapılan güncellemelere sunucu bakımı denir. Hangi sektörde olursa olsun web üzerinden devam eden tüm operasyonlar için sunucu bakım çalışmaları önemlidir. Web site veya uygulamalar ile sunucular arasındaki bilgi alışverişi özel yazılımlarla gerçekleşir. Sunucuların kaynak ve performans özellikleri ise donanımlarıyla yakından ilgilidir. İşlemci, bellek, anakart, güç kaynağı ve diğer donanımsal özellikleriyle sunucular web operasyonlarını farklı şekillerde etkiler. Sunucu bakım çalışmaları sayesinde bilgisayar ağları düzgün çalışır, site veya uygulamanın performansı artar. Kendi sunucunuzu satın aldığınız halde operasyon kalitenizden memnun değilseniz sunucu değiştirmek için aceleci davranmamalısınız. Sunucunuzdaki performans düşüklüğünün nedeni bakım çalışmalarına yönelik ihmalleriniz olabilir.

Sunucu Bakımında Profesyonel Çözümlerden Yararlanmak İster Misiniz?

Günümüzde web üzerinden hizmet veren pek çok işletme, sunucu bakım işleri için ağ yöneticilerini görevlendirmekte. İşletmelerin kendi bünyelerinde oluşturdukları bilgi teknolojileri birimleri sunucu bakımı ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli aksiyonları alıyor. Fakat yazılım ve donanım tarafında en küçük bir ihmal bile bazen telafisi imkansız sorunlara yol açabiliyor. Sunucu bakım işlerinde kullanılan birçok yazılım ve program mevcuttur. Bu bağlamda otomatik programlar önemli bir ihtiyacı karşılar. Bu programların en önemli özelliği, herhangi bir sorunla karşılaşmaları durumunda ağ yöneticisini bilgilendirmeleridir. Fakat bu bildirimler tek başına yeterli değildir. Daha önemlisi, doğru önlemleri zamanında almak ve riskleri ortadan kaldırmaktır.

Kullandığınız ağın büyüklüğü ne olursa olsun sunucu bakımını mutlaka takip etmelisiniz. Bu takipte zorlanıyorsanız en iyi çözümlere profesyonel sunucu bakım hizmetleriyle ulaşabilirsiniz. Böylelikle ağ performansınız belli bir düzeyin üzerine çıkar, kaynak verimliliğiniz artar. Bazı durumlarda sunucu bakımında kullanımı gerçekleşen teknik altyapı kritik bir öneme sahiptir. Lisanssız yazılımlar, crackli antivirüs programları ve diğer etkenler sunucu altyapısına telafisi zor kayıplar verir. Ağ yönetimi alanında yeterli deneyimi olmayanların bazen sırf iyi niyetle yaptığı müdahaleler de güvenlik açığı riski yaratır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için profesyonel çözüm yollarını dikkate almanızda yarar var.

Sunucunuzda Güvenlik Açığı Olmadığından Emin Misiniz?

İnternet üzerinden hizmet veren siteler için güvenlik açıkları en önemli riskler arasındadır. Web sitelerde güvenliği artırmak için günümüzde birçok yazılım, uygulama, eklenti mevcut. Ancak ağ güvenliğini sağlamak yine de kolay bir iş değildir. Nitekim sitelerin kullandığı güvenlik protokolleri tüm riskleri ortadan kaldırmaya yetmemektedir. Bununla birlikte olası riskleri en alt düzeye indirmek mümkündür. Şu şartla ki, sunucunuzda özellikle güvenlikle ilgili yazılım güncellemelerini zamanında ve doğru şekilde yapmalısınız. İhmal edeceğiniz her güncelleme, olası bir sızma durumunda işletmeniz için ciddi bir kayıp riskidir. Ayrıca yetkisi olmayan kişilerin yanlış şekilde gerçekleştirecekleri güncellemeler de güvenlik risklerinin artmasına yol açar.

Sunucu bakım işlerinde yazılımsal ve donanımsal konularda pek çok risk faktörü vardır. Bunlar arasında en önemlilerinden biri, sunucuya bağlanmak için kullandığınız bilgisayardır. Eğer bilgisayarınızda güvenlik açığı varsa sunucunuza sızmalar kolaylaşır. Bilgisayarınızda kullandığınız güvenlik duvarı, antivirüs programı ve diğer eklentilerin bazı durumlarda yetersiz kalması mümkündür. Oysa profesyonel sunucu bakım hizmetleri güvenlik açıklarını önlemede daha faydalıdır. Bu hizmetler özel güvenlik protokollerinin yanı sıra yedekleme protokollerini de kullanır. Böylelikle veri kaybını mümkün olan en alt düzeye çeker. Sunucuda yazılım güncellemesi yaparken yedeklemeyi ihmal ederseniz bazı dosyalarınızı kalıcı şekilde kaybetme riskiyle karşılaşabilirsiniz.

Sunucunuza Gözümüz Gibi Bakıyoruz!

Kullandığınız sunucu ne türde olursa olsun, sunucu bakım çalışmalarını kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Bu çalışmalar yazılımsal olduğu kadar donanımsal işleri de kapsar. Sunucunuzun türüne göre yazılım ve donanım tarafında bakım ihtiyaçları değişeceği için bu işleri sunucuları iyi tanıyan kişi veya kurumların yapması gerekir. Bazı durumlarda sunucuya fiziki müdahaleler de gerekir. Bu gibi durumlarda server üzerinde oluşan en küçük bir hata bile bazen web operasyonunu sekteye uğratır. Bu konularda yeterli bilgi ve deneyiminiz yoksa profesyonel hizmet almanız daha doğru bir yaklaşımdır.

Türkiye’de domain, hosting ve cloud sunucu çözümleri denildiğinde akla ilk gelen firmalardan biri olan daha.net sunucu bakım hizmetleriyle de kullanıcılarına ihtiyaç duydukları çözümleri sağlıyor. Sunucu konusunda firmamızdan veya başka bir firmadan hizmet alıyor olabilirsiniz. Sunucunuzun düzgün çalışması ve bakım ihtiyaçları için daha.net çözümleri her zaman sizlerle. Server bakımı birçok ağ yöneticisinin gözünde basit bir iştir. Ancak pratikte bunun böyle olmadığını gösteren pek çok durumla karşılaşmaktayız. Kullandığınız sunucuyu riske atmamak için gerekli tüm hizmetlere daha.net güvencesiyle ulaşabilirsiniz.

daha.net ekibi olarak sunucularımızı İstanbul lokasyonlu PCI/DSS sertifikalı Tier III veri merkezimizde barındırıyoruz. 100 Gbps üzeri aktif ve tam yedekli internet erişim kapasitemiz sahip olduğumuz imkanlardan sadece biri. Tam yedekli UPS ve transformatör altyapımız sayesinde %99.99 çalışabilirlik garantisi veriyoruz. Sunucu bakım işleriyle ilgili aradığınız tüm profesyonel çözümler için daha.net’i tercih edebilirsiniz. Çünkü sunucunuza gerçekten de gözümüz gibi bakıyoruz. Alanında uzman ekibimizle sunucunuzu 7/24 monitörize edebiliriz. Kullandığınız servisleri inceleyebilir, gerekli güncellemeleri tam zamanında yapabiliriz. Gerçekleştirdiğimiz işlemler hakkında yapacağımız bilgilendirmeler sunucu bakımı ve güvenliği konusunda endişelerinizi giderecektir.