CLOUDLINUX LİSANS

Cloudlinux Lisansları

Cloudlinux lisanslarına daha.net kalitesi ile şimdi sahip olun.

 • Online Yönetim
 • Hızlı Aktivasyon
 • Uzun Süreli Alım Fırsatı
cpanelTop
CLOUDLINUX LİSANS PAKETLERİMİZ

Size uygun lisansı seçin ve başlayın!

Cloudlinux, web sitelerinin daha verimli çalışmasını sağlama amacıyla kullanılan en popüler işletim sistemi arasında yer alır.
Cloudlinux lisanslarını 24 aylık sipariş ile sabit fiyat üzerinden alabilirsiniz.


 • Plan Adı
 • Tür
 • Panel
 • Anında Kurulum
 • Ücret
 • Cloudlinux cPanel
 • Tür VDS/VPS
 • Panel cPanel
 • Anında Kurulum
 • 15.00$/ay

  287.70₺/ay

 • Satın Al
 • Cloudlinux Diğer
 • Tür VDS/VPS
 • Panel Plesk/Directadmin
 • Anında Kurulum
 • 17.00$/ay

  326.06₺/ay

 • Satın Al
cpanelpage1
ORİJİNAL CLOUDLINUX LİSANSI

%100 Cloudlinux Lisansı

cPanel Inc. firmasının ülkemizdeki resmi çözüm ortaklarından biri olan daha.net, kullanıcılarına cPanel güvencesi ve kalitesiyle orijinal Cloudlinux lisansı sağlar. daha.net aracılığıyla orijinal Cloudlinux lisansı satın aldıktan sonra https://verify.cpanel.net/app/verify adresinden IP adresiniz ile Cloudlinux lisans doğrulama işlemini yapabilirsiniz. Sahip olduğu standartlarla Türkiye’de sektörünün lideri olan daha.net’ten satın aldığınız Cloudlinux lisanslarında kesinti ya da kopma gibi sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız. daha.net’in tüm sorularınıza ve taleplerinize anında yanıt verebilecek deneyimli ekibi ile iletişime geçerek Cloudlinux lisans fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

NEDEN BİZ?

daha.net sektörde lider!

Üstün kalite ile uygun fiyatı bir araya getirerek, sektördeki en iyi fiyat/performans oranını sizlere sunuyoruz.

 • Cloudlinux Lisans Doğrulama
  Lisanslarınızı online kontrol edebilirsiniz. cPanel partneri olan firmamızdan aldığınız lisansları https://verify.cpanel.net/ adresinden kontrol edebilirsiniz.
 • Cloudlinux Kurulumu
  Sunucu hizmetini firmamizdan alan müşterilerimizin Cloudlinux kurulumları uzman ekibimiz tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
 • Teknik Destek
  Sunucu hizmetini firmamızdan alan müşterilerimiz için ücretsiz Cloudlinux teknik desteği bulunmaktadır. Harici lisanslar için ücretli destek hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
 • Lisans IP Adresi Değiştirme
  Aldığınız Cloudlinux lisans hizmetinin ip adresini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Lisans ip adresi değiştirme ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.
cpanelpage3

Sunucularda kaynak ve performans yönetimi önemli bir konudur. Web site ve uygulamaların sunucu tarafında ihtiyaç duyduğu kaynaklar hizmet kalitesini ciddi ölçüde etkiler. Gelen ziyaretçi yoğunluğuna bağlı olarak kaynak ve performans yönetimini takip etmek gerekir. Birden fazla kullanıcıya hizmet veren sunucularda bu takip daha zordur. Bu konularda sorun yaşamamak için özel birtakım yazılımları kullanmak gerekir. Bu yazılımlardan biri olan CloudLinux, ilk çıktığı 2009 yılından bu yana sunucularda kaynak ve performans yönetimini ciddi ölçüde kolaylaştırdı. Ayrıca veri güvenliği, kârlılık ve diğer konularda da kullanıcılarına çeşitli avantajlar sağladı. Cloudlinux lisans ile bu avantajlardan siz de yararlanabilirsiniz.

Sunucu Kaynakları ve Performans Yönetimi

İçinde yaşadığımız teknoloji çağı, web alanına ilgiyi sürekli artırıyor. Ziyaret ettiğimiz web siteler ve kullandığımız uygulamalar hayatımızı kolaylaştırıyor. Ancak bu noktada sunucu kaynakları ve performans yönetimi kritik bir öneme sahiptir. Çünkü sayfa yükleme hızı düşük, gelen isteklere zamanında cevap veremeyen site ve uygulamalar kötü bir kullanıcı deneyimine yol açar. Söz konusu olan paylaşımlı hosting veya VPS hosting ise kaynak ve performans yönetimi daha önemli hale gelmekte. Aynı hostingdeki bir hesabın tüm sunucu kaynaklarını kullanması diğer sitelere zarar verir. Sitelere ihtiyaçlarının üzerinde ayrılan kaynaklar ise servis sağlayıcılar açısından önemli bir kayıptır.

2009 yılında çıkan CloudLinux işletim sistemi, sunucularda kaynak ve performans yönetimini epeyce kolaylaştırdı. Igor Seletskiy tarafından geliştirilen CloudLinux yazılımı özellikle paylaşımlı sunucular üzerinden verilen hizmetlerde yeni bir sayfa açtı. CloudLinux’un sunucu kararlılığı bağlamında LVE ve MySQL özellikleri iki etkili çözümdü. Ana bilgisayarın bireysel kaynak sınırları belirlemesi birçok sorunu çözdü. Aynı sunucudaki bir sitenin tüm CPU, bellek ve IO kaynaklarını tüketmesini önledi. Hem kurumsal firmalar için hem de hosting hizmeti veren freelancerlar için CloudLinux bu bağlamda oldukça faydalı bir yazılımdır. Cloudlinux lisans sayesinde servis sağlayıcılar ellerindeki sınırlı kaynakları etkin şekilde kullanabilir. Kaynakları farklı şekilde ayrıştırarak yeni limitlemeler veya paketler oluşturabilirler. Atıl durumdaki kaynakları ise yeni hesaplarla değerlendirebilirler. Farklı işletim sistemleriyle sağladığı uyum da Cloudlinux lisans için önemli bir tercih nedenidir.

Aynı Hostingdeki Her Kullanıcıyı İzole Etme İmkanı

Hosting hizmetleri barındırma ihtiyaçlarına göre farklılaşan hizmetlerdir. Web sitelerin internet operasyonları hizmet alanlarına, beklenti ve hedeflerine göre değişir. Örneğin online alışveriş sitelerinin kaynak ihtiyaçları çok fazladır. Fakat web üzerinden sadece kurumsal tanıtım yapmak isteyen siteler daha sınırlı kaynaklara ihtiyaç duyar. Bu gibi durumlarda aynı hosting üzerinde birden fazla kullanıcıya hizmet vermek daha faydalıdır. Ancak bu gibi durumlarda kullanıcıların birbirlerinden izole olmaları gerekir. Aksi durumda bir hesaptaki aşırı kaynak kullanımı diğer hesaplarda hız sorunlarına yol açar. CloudLinux’ta yer alan CageFS teknolojisi, sağladığı izolasyon imkanıyla bu sorunları önlemekte. Her kullanıcının kendisine ait kaynakları kullanması, sunucu stabilizasyonunu olumlu yönde etkiliyor.

Cloudlinux lisansla devreye giren özellikler, sunucu üzerinde işlem sayıları ve eş zamanlı bağlantıları kısıtlama imkanı sağlamakta. Kullandığı OpenVZ kaynak çekirdeği ve RPM paketleri sayesinde sunucunun genel kararlılığı artıyor. Hostingdeki diğer hesaplara ihtiyaçlara göre kaynak atamak kayıp oranlarında düşüş sağlıyor. PHP, Python ve Ruby seçiciler ise kârlılığı artırmak için gerekli teknik desteği sağlıyor. CloudLinux’un performans bakımından en önemli özellikleri ise Mod_Lsapi, PHP X-Ray ve merkezi izlemedir. Tüm bunlardan yararlanmanızı sağlayan Cloudlinux lisans satışları özellikle bayi hosting hizmeti verenlerin birçok sorununa çözüm sağlıyor.

Cloudlinux Lisans ile Bayi Hosting Hizmetleri

Bayi hosting hizmetleri, kendi veri merkezine sahip olmayan gerçek veya tüzel kişilerin tıpkı bir hosting firması gibi hizmet vermesini sağlamakta. Hosting firmasından satın alınan kaynakları yönetirken ihtiyaç duyulan tüm çözümler ise CloudLinux işletim sisteminde mevcut. Bu çözümler sayesinde cloud VDS maliyetleri düşer. Sanal sunucu kullanan servis sağlayıcılar sitelere ihtiyaçları oranında kaynak tahsisini daha ekonomik şekilde gerçekleştirir. Oluşan bu maliyet avantajı, kiralık sunucular üzerinden bayi hosting hizmeti için Cloudlinux lisans satın alma işlemlerine talebi artırmakta. CloudLinux’un Python sürümü seçimine ve ek modüller yüklemeye olanak tanıması da her kullanıcının ihtiyaç duyduğu uygulamaları kolayca yükleyip kullanmasını mümkün kılıyor.

Hizmet sağlayıcılar özellikle site sayısı artmaya başladığında CloudLinux’un kaynak yönetim kolaylıklarına daha fazla ihtiyaç duyar. Hatta bazen sunucu da yeterli olmaz ve yeni bir sunucuya geçmek gerekir. Bu noktada sanal sunucular fiziksel sunuculara oranla daha iyi bir alternatiftir. Satın alacağınız Cloudlinux lisansla bu süreçleri daha kolay şekilde tamamlamanız mümkün. Üstelik lisans fiyatlarının uygun olması da önemli bir tercih nedenidir. Eğer cPanel kullanıyorsanız Cloudlinux lisans paket fiyatları daha da uygun hale gelir. Diğer kontrol panelleri için ise fiyatlar artış gösterir. Bununla birlikte, Cloudlinux lisansla yapabileceğiniz işlemlerin getirisi yüksektir. Cloud VDS ile elde edeceğiniz performans avantajları da daha fazladır. Lisans satın alarak yapacağınız masrafı orta ve uzun vadede kâra dönüştürebilirsiniz.

Veri Güvenliği İçin Cloudlinux Lisans Çözümleri

Web üzerinden gerçekleşen tüm operasyonlar için veri güvenliği ciddi bir risktir. Milyonlarca kullanıcıya hizmet veren online alışveriş siteleri, sosyal platformlar ve uygulamalarda daha yüksek riskler söz konusudur. Olası bir siber saldırı durumunda site veya uygulamanın sunucuyla bağının kopması telafisi imkansız sonuçlar doğurabilir. Bu bağlamda CloudLinux yazılımı veri güvenliği konusunda da faydalı özelliklere sahip. Her şeyden önce, kullanıcıları birbirlerinden izole ederek sunucu kaynaklarına ve veritabanlarına izinsiz girişleri önlüyor. Söz konusu olan paylaşımlı hosting paketleri olduğunda bunun faydası büyük.

Veri güvenliği bağlamında CageFS’nin yanı sıra HardenedPHP ve SecureLinks özellikleri de önemli. CloudLinux sayesinde veritabanınızdaki aşırı yüklenmeleri ve aşırı istekleri önleyebilirsiniz. Bu durum özellikle siber saldırılar sırasında çok işinize yarayacaktır. Örneğin DDoS ve benzeri saldırılarda sunuculara bir anda ve kaldıramayacakları yoğunlukta istek gönderilir. CloudLinux’un aşırı istekleri önleyen çözümleri bu gibi durumlarda sunucuyu korur. SecureLinks özelliği ise sunucu üzerinde kötü niyetli sembolik bağlantı dosyaları nedeniyle aşırı yük oluşmasını önler. Cloudlinux lisans paketlerinin IP tabanlı lisans paketleri olması da bir diğer güvenlik çözümüdür. Bu özellikler sayesinde server yönetimi işlerinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Cloudlinux Lisans Satışında daha.net Ayrıcalığı

Ülkemizde domain, hosting ve cloud sunucu çözümleri alanında lider firmalardan biri olan daha.net, Cloudlinux lisans satın alma işlemlerini daha hesaplı ve güvenli hale getiriyor. Sizlere sağladığımız fiyat avantajlarını bu sayfada oluşturduğumuz paketlerden görebilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzümüz paketleri incelemenizi ve satın alma işlemlerinizi kolaylaştırıyor. Cloudlinux lisans fiyatı öğrenme işlemleri için de bu sayfayı kullanabilirsiniz. Lisans kurulum, aktivasyon ve diğer talepleriniz için teknik destek ekibimizden 7/24 ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Sunucu hizmetini daha.net’ten alıyorsanız Cloudlinux kurulumunuzu ekibimiz ücretsiz olarak yapacaktır. Dilerseniz lisans IP adresi değişikliği konusunda da ekibimizden talepte bulunabilirsiniz.