COMODO SSL
%20'e Varan İndirimlerden Yararlanın!

Comodo SSL, Positive, Wildcard, Ev SSL Sertifikası

daha.net Tecrübesi ve Kalitesi ile Comodo SSL Sertifikaları Hizmeti

 • 2048 Bit Şifreleme

 • Subdomain Desteği

 • %100 Mobil Uyumlu

 • Ücretsiz Kurulum

 • Comodo Positive SSL

 • Comodo Wildcard SSL

 • Comodo EV SSL

 • Güvenli görünüm

 • İndirimli Fiyatlar

 • Comodo Güvencesi

 • Comodo OV SSL

 • Uzun Süreli Alım Fırsatı

COMODO SSL SERTİFİKALARI

COMODO SSL Paketleri ve Fiyatları

Orijinal, en uygun fiyatlı, COMODO SSL Sertifikası hizmeti.

 1. comodo Comodo Positive SSL %20 İndirim Comodo Positive SSL özellikleri ve fiyatı.

  • Hemen Teslim
  • Subdomain Desteklemez
  • Ücretsiz Kurulum
  • Güvenli görünüm
  • Belge Gerektirmez
  • Firma Onaylı
  Şimdi Satın Al
 2. comodo Comodo Wildcard SSL %20 İndirim Comodo Wildcard SSL özellikleri ve fiyatı.

  • Hemen Teslim
  • Subdomain Destekler
  • Ücretsiz Kurulum
  • Güvenli görünüm
  • Belge Gerektirmez
  • Firma Onaylı
  Şimdi Satın Al
 3. comodo Comodo EV SSL %20 İndirim Comodo EV SSL özellikleri ve fiyatı.

  • 10 Gün İçinde Teslim
  • Subdomain Desteklemez
  • Ücretsiz Kurulum
  • Firma Ünvanı (TR) görünüm
  • Belge Gerektirir!
  • Firma Onaylı
  Şimdi Satın Al

Comodo SSL Sertifikası Hizmeti Ortak Özellikleri

daha.net uygun ücretli ve esnek Comodo Wildcard, Positive, Ev SSL sertifikaları sağlamaktadır. Tarayıcıların %99’u tarafından tanınmaktadır.

 • Güçlü Şifreleme

  SSL sertifikaları güçlü şifreleme, ID onaylama kapasitesi, 2048 bitlik imzalama ve 256 bitlik şifreleme ile yüksek seviyeli güvenlik sağlar.
 • Google’da Yükselin

  Google, SSL sertifikası kullanan web sitelerine arama sonuçlarında öncelik verir ve daha üst sıralarda listeler.
 • %100 Uyumluluk

  Comodo SSL sertifikalarımız, sanal pos hizmeti sağlayan tüm bankalar ve ödeme sistemleriyle tam uyumludur.
 • Yüksek Sigorta Bedeli

  Comodo SSL sağladığı yüksek sigorta bedeli ile tüm verilerinizi uluslararası sigorta şirketleri tarafından güvence altına alır.
 • Ücretsiz SSL Kurulumu

  daha.net üzerinden alınan tüm Comodo SSL kurulumları, uzman ekibimizce ücretsiz olarak yapılmaktadır.
 • Site Güvenlik Mühürü

  SSL sertifikaları site mührü sağlamaktadır. Ziyaretçilerinizin site mührünü görmesi, projelerinize güven verir.
GEREKLİ BELGELER

Comodo EV ve OV SSL için gereken belgeler

Comodo SSL Sertifikası Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Comodo SSL sertifikaları hakkında sıkça sorulan soruları sizler için cevapladık.

SSL Nedir? Ne İşe Yarar?

SSL (Secure Socket Layer) yani Güvenli Yuva Katmanı; bir internet bağlantısını güvenli tutmak ve iki sistem arasında gönderilen hassas verileri korumak, kötü niyetli kişilerin potansiyel kişisel bilgiler de dahil olmak üzere aktarılan bilgileri ele geçirmesini ve değiştirmesini önlemek için kullanılan standart bir teknolojidir. Söz konusu iki sistem; bir sunucu ve bir istemci veya sunucudan sunucuya olabilir. SSL, aktarılan verileri karıştırmak için şifreleme algoritmaları kullanır ve bu, bağlantı üzerinden gönderilirken bilgisayar korsanlarının okumasını önler. Bu bilgiler; kredi kartı numaralarını ve diğer finansal bilgileri, adları ve adresleri içerebilen hassas veya kişisel herhangi bir bilgi olabilir. Normalde, tarayıcılar ve web sunucuları arasında gönderilen veriler düz metin olarak gönderilir ve sizi kötü niyetli kişilere karşı savunmasız bırakır. Bir saldırgan; bir tarayıcı ve bir web sunucusu arasında gönderilen tüm verileri ele geçirdiği takdirde, bu bilgileri görebilir ve kullanabilir. Daha spesifik olarak, SSL bir güvenlik protokolüdür. Protokoller, algoritmaların nasıl kullanılması gerektiğini açıklar. Bu durumda, SSL protokolü hem bağlantı hem de iletilen veri için şifreleme değişkenlerini belirler. Tüm tarayıcılar, SSL protokolünü kullanarak güvenli web sunucularıyla etkileşim kurma yeteneğine sahiptir. Ancak, güvenli bir bağlantı kurabilmek için tarayıcı ve sunucunun SSL Sertifikası denilen şeye ihtiyacı vardır. SSL, özellikle çevrimiçi işlemler sırasında veya gizli bilgilerin iletilmesi sırasında her gün İnternet’teki milyonlarca kişinin verilerini güvence altına alır. İnternet kullanıcıları, çevrimiçi güvenliklerini SSL ile güvenli bir web sitesiyle birlikte gelen kilit simgesiyle veya Genişletilmiş Doğrulama SSL ile güvenli bir web sitesiyle birlikte gelen yeşil adres çubuğuyla ilişkilendirmeye başladılar. SSL güvenli web siteleri de “http” yerine “https” ile başlar.

Comodo SSL Sertifikası Nedir?

Comodo, internet güvenliği sektöründe saygın isimlerden biridir. Güvenilir bir SSL sertifika sağlayıcısı arayan internet kullanıcıları için birçok farklı seçenek sunar. SSL, bir web sunucusu ve bir tarayıcı arasında şifreli bir bağlantı kuran bir güvenlik teknolojisidir. Bu, bir web sunucusu ve bir tarayıcı arasında şifreli bir bağlantı oluşturduğundan veri güvenliği de dahil olmak üzere küçük işletmeler için bir dizi önemli avantaja sahiptir. Verilerini çevrim içi ortamda internetin zararlı etkilerinden korumak isteyen web siteleri ve işletmeler için önemlidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç Comodo SSL sertifikası vardır. Her plan farklı özellikler sunar, ancak tüm planlarda belirli ortak teklifler bulunur. Her her Comodo SSL sertifikasıyla 256 bit dijital imza, %99,9 tarayıcı tanıma özelliğine sahip bir şifreleme hizmeti, güvenli bir https:// URL’si ve adres çubuğunda güvenli asma kilit logosu alırsınız. Comodo, web sitenize yükleyebileceğiniz SSL sertifikasının mührünü verir. Mühür logosu, Comodo’nun “noktadan doğrulama teknolojisi” dediği şeyi kullanır. Bu nedenle, ziyaretçiler fare imlecini mührün üzerine getirdiğinde, işletme kimlik bilgilerinizin gerçek zamanlı doğrulandığını gösteren bir açılır mesaj görünür. Comodo SSL sertifikaları web sitelerini ziyaret ederken, e-posta, e-ticaret ve anlık mesajlaşma sırasında ya da VoIP için kullanılabilir.

Comodo SSL Sertifikasının Avantajları Nelerdir?

Bir web sitesine bir SSL sertifikası eklemek, istisnai ve belki de web sunucusu ile web tarayıcısı arasındaki bağlantıyı güvenli hale getirmenin tek yoludur. SSL sertifikaları, sundukları avantajlar nedeniyle bir web sitesinin başarısına katkıda bulunabilirler. Comodo tarafından sunulan SSL sertifikaları, dünya çapında milyonlarca kişi/kuruluş tarafından tercih edilmekte ve Comodo’yu dünyanın en büyük sertifika yetkilisi yapmaktadır. Comodo, web sitelerini herkes için iletişim kurmak için daha güvenli bir yer haline getiren yeni ve gelişmiş teknolojileri keşfetmek için her zaman sınırları zorlamaya çalışır. Comodo’nun öne çıktığı bir diğer husus da hizmet kalitesidir. Satın almadan önce, kurulum sırasında veya kurulum sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, SSL uzmanları her zaman size yardımcı olmaya hazırdır. Comodo’nun başarısına katkıda bulunan birçok faktörden biri, satın alınabilirliğidir. Başka hiçbir tanınmış sertifika yetkilisi, bu kadar ekonomik fiyatlarla en temelden en gelişmişe kadar SSL sertifikası sunmaz. Comodo’nun SSL sertifikaları, müthiş 256-bit şifreleme ile güçlendirerek web sitenizin güvenliğini güçlendirir. Herhangi bir siber saldırgan, bırakın saldırı girişiminde bulunmak şöyle dursun, ona sızmayı bile düşünemez. Bir SSL sertifikasıyla gelen görsel göstergeler, çevrimiçi kullanıcılar söz konusu olduğunda çok büyük bir etkiye sahiptir. Comodo SSL sertifikası ile gelen TrustLogo, internette yaygın olarak tanınan bir işarettir. Bu, kullanıcıların web sitenize olan güveninin artmasına yol açar ve bu da dönüşüm oranlarınızı artırır.

Neden Comodo SSL Kullanmalıyım?

SSL korumalı web siteleri, web sitesinin ciddi ve güvenli olduğunun ilk işaretidir ve kullanıcılara güvenilirlik sunar. Ayrıca dönüşüm oranlarını iyileştirir ve Google sıralamanızı yükseltirler. Comodo sertifikaları, tarayıcıların %99,9’u tarafından tanınır ve 256 bit şifreleme kullanır. Sertifikaların 4 yıla kadar geçerliliği vardır ve tek bir alan adını güvence altına alır. Tüm Comodo sertifikaları ile teknik destek sağlanmakta olup, e-posta ve ticket sistemi ile sunulmaktadır. Web sitelerinde de faydalı bir bilgi tabanı bulunur. Tüm Comodo sertifikaları garantilidir ve değeri sertifika türüne göre değişir. Web sitenize SSL sertifikası verilmesi için günlerce beklemeniz gerekmez. Sertifikanız dakikalar içinde verilir ve sürece dahil olan herhangi bir evrak işi yoktur. Başvuru %100 çevrim içidir ve satın alma işleminizden sadece 3 ila 5 dakika sonra sertifikanız verilecektir. Google’a göre, aktif SSL sertifikasına sahip web siteleri Google’da daha fazla güven sağlıyor ve daha üst sıralarda yer alıyor. SSL’ye sahip olmak, web sitenizin sıralamalarını iyileştirmek için önemlidir. Kuruluş Onaylı ve Genişletilmiş Doğrulamalı SSL sertifikalarının aksine, Etki Alanı Doğrulamalı SSL sertifikaları hızlı bir şekilde verilir. Doğrulama işlemi dakikalar içinde tamamlanır. Comodo, alan adının sahibi olduğunuzu doğruladıktan sonra sertifikanızı doğrulayacaktır. Bu süreçte başka bir evrak işine gerek duyulmaz. Comodo, kayıtlı alan adının size ait olduğunu e-posta yoluyla doğrular. Bu, sahipliğinizi doğrulamanın en kolay ve basit yollarından biridir. Comodo, web siteniz için WHOIS kaydında listelenen e-posta adresine bir e-posta gönderecektir. Bu e-postayı yanıtladığınızda sertifikanız doğrulanacaktır.

Comodo SSL Verilerimi Nasıl Korur?

Temel olarak, SSL sertifikaları bir web tarayıcısı ve web sunucusu arasında aktarılan verileri korur. Bu, güvenlik ve gizlilik açısından önemlidir. İster kredi kartı bilgilerini gönderiyor ister sosyal medya profil ayrıntılarını yazıyor olsun, hepimiz internet üzerinden muazzam miktarda kişisel, hassas bilgi gönderiyor ve alıyoruz. Ancak, bu kadar hassas bilgilerin siber suçluların eline geçmemesinin garantisi açısından Comodo SSL sertifikaları çok önemli bir görev üstlenir. Bunun nedeni, aktarılan en küçük veri parçasının dahi SSL sertifikaları ile korunmasıdır. Bu, Asimetrik Şifreleme yöntemi kullanılarak yapılır. Asimetrik Şifreleme yöntemi, Şifreleme yönteminin ileri bir düzeyidir. Buna dahil olan iki anahtar vardır: Genel Anahtar ve Özel Anahtar. Genel anahtar herkese açıktır ve internetteki herkes buna sahip olabilir. Öte yandan, özel anahtar sunucuda kuruludur ve güvenli bir yerde muhafaza edilmelidir. Genel anahtar şifreleme için, özel anahtar ise şifre çözme amacıyla kullanılır. Şifreleme, kırılması neredeyse imkansız olan 256 bit şifreleme kullanılarak yürütülür. Bu nedenle, verilerinizin tehlikeye girmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Tüm çeşitli SSL Sertifikaları arasında Comodo şunları sunar; her sertifika, satın alma sürecini kolaylaştırmak için müşteri işlemlerini güvence altına alır. Ayrıca, Comodo’ya tüm popüler tarayıcılar tarafından güvenildiği ve mobil cihazlarda da desteklendiği için Comodo SSL Sertifikası sahiplerinin tarayıcı uyumluluğu sorunu hakkında endişelenmelerine gerek yoktur. Her Comodo SSL Sertifikası, çevrim içi işletmelerin çevrim içi kimlik avı saldırılarından korunmak, müşteri güvenini artırmak ve satış dönüşümlerini artırmak için ihtiyaçların birleşimi için her birini benzersiz bir çözüm haline getiren çeşitli özelliklere ve avantajlara sahiptir.

Comodo SSL Google ve SEO için Uygun mudur?

Arama motoru optimizasyonu yani SEO kapsamında göz önünde bulundurulan faktörlerden biri SSL sertifikasıdır. SSL sertifikası söz konusu web sitesinin güvenilir olduğu ve internet kullanıcılarının güvenliği açısından bir tehdit oluşturmadığı anlamına gelir. Bu nedenle SSL sertifikası kullanımı SEO faktörleri arasında yer alır. Aynı zamanda Google ve diğer arama motorlarının da en çok önem verdiği unsurlar arasında ilk sıralarda yer alır. Comodo SSL sertifikası, Google ve diğer arama motorları nezdinde giderek daha önemli bir konuma gelen SSL desteği konusunda %100 uyumluluk sağladığından son derece avantajlıdır. Bu sayede Comodo SSL sertifikası diğer SEO unsurlarıyla birlikte web sitenizin arama motoru sıralarında daha üst sıralarda yer almasına katkıda bulunur. Tüm bunların yanı sıra SSL teknolojisi, e-ticaret web siteleri için hayati önem taşımaktadır. SSL sertifikanız yoksa potansiyel alıcıların sitenize güvenmesi olası değildir. SSL ayrıca şifreleme sayesinde şifreli işlemlere ve veri güvenliğine izin verir. Comodo SSL sertifikaları; müşteri güveni, şifreli işlemler, izlenebilirlik, sahte sitelerin arasında öne çıkma, güvenli veri, marka güçlendirme, istemci ve sunucu arasında güvenli bağlantı ile güvenli ödeme seçeneklerinin açık kullanılabilirliği konularında avantaj sağlar.

Comodo SSL Sertifikası Almak İçin, Hosting Hizmetini Sizden Almam Gerekli Mi?

Comodo SSL sertifikası almak için hosting hizmetinizi firmamızdan almanız zorunlu değildir. Comodo SSL sunucular üzerine kurulur ve tek yönlü olarak iletişimi şifreler. Bu şifreleme için sunucu tarafında public ve private key şeklinde iki anahtar barındırılır. Private key hiçbir şekilde sunucu dışına iletilmez, sadece public key kullanılarak hashleme yapılır ve böylelikle iletişim içeriği şifrelenir. Bu şifreyi çözmek için ise istemci tarafında sunucunun yayınladığı public key ve iletişim için oluşturulan anlık istemci private key’i kullanılır. SSL’i e-ticaret yapan siteler, anlık mesajlaşma hizmeti veren kuruluşlar, bankalar veya son kullanıcılarının bilgilerini sunucularında barındıran internet siteleri kullanmalıdır. SSL ile sunucu tarafına gönderilen kullanıcı bilgileri, kredi kartı bilgileri gibi önemli kişisel bilgiler şifrelenmekte ve 3. şahısların bu bilgileri elde etmeleri engellenmektedir. İletişime erişilse dahi anlamlı hale getirilmesi için hem sunucu tarafındaki private key hem de son kullanıcı tarafındaki anlık private key’in elde edilmesi gerekmektedir. SSL sertifikalarını Web sunucular için kullanılan SSL sertifikaları, Mail sunucular için kullanılan SSL sertifikaları, Program veya Kod imzalamak için kullanılan SSL sertifikaları ve e-posta veya kimlik doğrulama için kullanılan SSL sertifikaları olarak sınıflandırılabilir. Web sunucular için kullanılan sertifikaların çeşitleri şu şekildedir; Domain doğrulamayan sertifikalar, Organizasyon doğrulayan sertifikalar ve Extended Validation SSL sertifikalar.

Comodo Positive SSL Alabilmek İçin Belge/Evrak gerekli mi?

Comodo Positive SSL alabilmek için belge/evrak ibrazı gerekli değildir. Comodo Positive SSL herhangi bir evrak gerekmeksizin yaklaşık 10 dakika içinde kullanıma hazır hale gelmektedir. Sadece alan adı doğrulaması yapan Comodo Positive SSL Sertifikası tarafından sağlanan 500.000$ sigorta bedeli ile tüm verileriniz uluslararası sigorta şirketleri tarafından güvence altına alınmaktadır. Positive SSL sertifikası güçlü şifreleme ve ID onaylama kapasitesi sayesinde yüksek seviyeli güvenlik sağlamaktadır. Positive SSL Sertifika, evrensel tüm tarayıcılar, cep telefonları ve cihazlar ile çalışabilmektedir. SGC teknolojisi kullanıldığından eski tarayıcılardaki zayıf şifreleme gücünü artırmaktadır. Domain sahibi olan herkesin Comodo Positive SSL sertifikası temin etmesi mümkündür. Positive SSL sertifikası, tarafınıza gönderilen mesajı onaylamanızın ardından hemen üretilir. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı en hızlı şekilde karşılayacak SSL sertifikası çözümü olarak kabul edilir. SSL sertifikasının, dijital kimliğinizi doğrulama özelliği vardır. Comodo Positive SSL sertifikasında kullandığınız dijital kimliğiniz, bilginiz haricinde 3.kişiler tarafından kullanılırsa uluslararası sigorta şirketleri tarafından sigorta bedeli dahilinde güvence kapsamındadır. Ancak bu tür durumların normal şartlar altında gerçekleşmesi mümkün değildir. Sadece özel anahtarınız ve sertifikanız başkaları tarafından ele geçirildiğinde bu tür durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Yanlışlıkla silinen sertifikaların gerekli işlem prosedürlerinin tamamlanmasını takiben yeniden alınabilmesi mümkündür.

Comodo SSL Nasıl Kurulur? Kurulumunu Siz Mi Yapıyorsunuz ?

SSL sertifikasının aktif olabilmesi için temel koşul domaine ait bir hosting hizmetinin olmasıdır. SSL sertifikası, web sitenizin bağlı olduğu sunucuya kurmanız gereken bir hizmettir. Web sitenizin gereksinimlerini en iyi karşılayacak SSL sertifikasını belirleyip satın almak Comodo SSL sertifikası kurulumunun ilk adımıdır. SSL sertifikası satın alındıktan sonra SSL sertifikası kurulumuna başlanmak için kontrol paneline giriş yapılır ve CSR kodu oluşturulur. CSR kodu oluşturulduktan sonra kontrol paneli üzerinden SSL kurulumu yapılabilir. SSL sertifikaları kullanıcıların sunucudaki kredi kartı ve fatura bilgileri gibi önemli kişisel bilgilerinin şifrelenmesini sağlar. Bunun sonucunda bu bilgilere üçüncü şahısların anlık olarak erişimi engellenmiş olur. Eğer SSL sertifikası kullanılmasına karşın iletişime kötü niyetli kişiler ulaşırsa anlamlı bir çözümleme yapmaları için sunucuların private key’in de son kullanıcıdaki private key’in üçüncü şahıslar tarafından öğrenilmesi gerekir. SSL sertifikasına sahip olan markaların kullanıcı gözündeki imajı olumlu yönde değişir. Kullanıcıların ziyaret ettikleri web sitesinde üst seviye güvenlik önlemlerinin alındığını hissetmesi durumunda web sitesinin anlık trafiği arttığı gibi uzun vadede çok daha fazla sayıda tekil kullanıcıya ulaşılması mümkün olabilir. Comodo ssl kurulumu tarafimizca ücretsiz olarak yapilmaktadir. Musteri talep ederse kurulumunu biz yapıyoruz.

Comodo SSL Sertifikasının Diğerlerinden Farkı Nedir?

Comodo SSL, e-ticaret sitelerinden web tabanlı e-posta ve diğer güvenli iletişim gereksinimi olan uygulamalar ve web siteleri için en hızlı ve etkili çözümdür. Hız ve güvenlik odaklı Comodo SSL sertifikası web sitelerinin güvenilirliğini garanti eden etkili bir unsurdur. Yalnızca şirketler ile müşterileri arasındaki iletişimde değil aynı zamanda şirketlerin kendi iç iletişimlerinde de bu konudaki güvenliğin sağlanmasında da öncüdür. Ayrıca kredi kartı ve ödeme bilgilerinin şifrelenmesi konusunda tam güvence sunar. 128 ve 256 bit şifreleme özelliği sayesinde çevrim içi dünyada yapılan tüm işlemlerin şifrelenmesi yoluyla en üst seviyede güvenlik sağlar. Böylece kötü niyetli kullanıcılara ve yazılımlara karşı yüksek standartta koruma sağlar. İnternette bulunan tüm web tarayıcıları ile uyumlu bir şekilde çalışan Comodo SSL güvenlik ve işlevsellik sorunlarının tamamen ortadan kaldırılmasını sağlar. Ayrıca kullanılan tarayıcının uyumlu hale getirilmesi için eklenti kurma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu sayede tarayıcılar yüksek performans ile çalışır. Aynı zamanda web sitelerinin Google organik arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına imkan verir. Web sitesinin organik trafiğinin artmasını sağlar. Comodo SSL sertifikalarının farklı türleri vardır. SSL sertifikaları anlık mesajlaşma hizmeti veren uygulamalar, e-ticaret siteleri, bankalar ya da son kullanıcılarının verilerini barındıran web siteleri tarafından kullanılır. Çevrimiçi dünya ile her an etkileşim içinde olan temel yazılım unsurlarının tümü SSL sertifikası kullanmalıdır. SSL sertifikaları sundukları görsel güvenlik unsurları sayesinde firmaların kullanıcılara sunduğu güvenin artmasını sağlar.

SSL Sertifikası Siparişi Verdiğim Alan Adını Nasıl Doğrulayabilirim?

Firmamız üzerinden aldığınız SSL sertifikalarını 3 farklı yöntem ile * doğrulayabilirsiniz. Bu doğrulama yöntemleri şunlardır ; Mail doğrulaması Bu doğrulama yöntemi en yaygın kullanılanıdır. Alan adınızın admin@ mail adresi ya da alan adınızı kayıt ederken whois bilgilerinde yer alan admin mail adresine doğrulama maili talep edebilirsiniz. Yaklaşık 2-5 dakika içinde doğrulama maili size ulaşacaktır. Doğrulama sonrasında aynı mail adresine sertifikanız 10 dakika içinde ulaştırılacaktır. Bu yöntemde doğrulama ve SSL sertifikanızın hazırlanması için toplam süre 15 dakika kadar sürebilir. FTP doğrulaması FTP doğrulaması en çok kullanılan 2. yöntemdir. Bu doğrulama yönteminde sitenizin ” /.well-known/pki-validation/ ” adresi altında bir txt dosyası oluşturmanız istenir. Bu txt dosyası içine size iletilen bilgileri girmeniz halinde süreç başlayacaktır. Doğrulamanın yapılması 15-20 dakika civarında sürebilir. Doğrulama onay aldığında sitemize üye olduğunuz mail adresine SSL sertifikanız iletilecektir. Bu yöntemde doğrulama ve SSL sertifikanızın hazırlanması için toplam süre 60 dakika kadar sürebilir. DNS doğrulaması DNS doğrulaması 3 yöntem arasında en az kullanılan yöntemdir. Az kullanılmasının nedeni ise sürecin daha uzun olmasıdır. Bu yöntemi seçtiğinizde doğrulama için sizden CNAME kaydı oluşturmanız istenir. Kayıt oluşturulduktan sonra süreç başlar. Kaydın oturması ve onayın gerçekleşmesi 60-90 dakika arasında sürebilir. Onay ardından SSL sertifikanız hazırlanarak sitemize üye olduğunuz mail adresine gönderilir. Bu yöntemde doğrulama ve SSL sertifikanızın hazırlanması için toplam süre 100 dakika kadar sürebilir. * EV SSL sertifikası yukarıda belirtilen doğrulama yöntemleri dışında belge doğrulaması talep etmektedir. Alan adı onayı sonrasında belge onay süreci devreye girmektedir. Tüm süreçlerin tamamlanması ve SSL sertifikasının hazırlanma süreci yaklaşık olarak 6-10 gün arasında değişmektedir.