Bulut Sunucu - Türkiye'nin En İyi Cloud Server Hizmeti


Yüksek Performanslı, Bulut Altapılı Sunucu (Cloud Server) İhtiyaçlarınız İçin.


Uzun Süreli Alımlarda Süper İndirimli Cloud Sunucu Satın Alın!

 • Windows veya Linux Sunucu
 • %100 Orijinal Lisanslı
 • 12 Aya Varan Taksit Fırsatı

Bulut Sunucu Kiralama

Bulut Sunucu kiralamak istiyorsanız, hemen daha.net’in ucuz bulut sunucu fiyatları ile satın alın!

 • BULUT-01

  DELL R720 2x Intel Xeon E5-2697v4 dell
  • 1.0 Ghz vCPU
  • 1 GB RAM
  • 20 GB SSD Disk

  11.00$ /ay Uzun Süreli Alımda %20 İndirim

  379.50₺ /ay Uzun Süreli Alımda %20 İndirim

  Yapılandır
  1. Ek Özellikler
  2. Ücretsiz Kurulum
  3. Ücretsiz Aylık Yedekleme
 • BULUT-02

  DELL R720 2x Intel Xeon E5-2697v4 dell
  • 1.0 Ghz vCPU
  • 2 GB RAM
  • 30 GB SSD Disk

  16.00$ /ay Uzun Süreli Alımda %20 İndirim

  552.00₺ /ay Uzun Süreli Alımda %20 İndirim

  Yapılandır
  1. Ek Özellikler
  2. Ücretsiz Kurulum
  3. Ücretsiz Aylık Yedekleme
 • BULUT-03

  DELL R720 2x Intel Xeon E5-2697v4 dell
  • 2.0 Ghz vCPU
  • 3 GB RAM
  • 40 GB SSD Disk

  22.00$ /ay Uzun Süreli Alımda %20 İndirim

  759.00₺ /ay Uzun Süreli Alımda %20 İndirim

  Yapılandır
  1. Ek Özellikler
  2. Ücretsiz Kurulum
  3. Ücretsiz Aylık Yedekleme
 • BULUT-04

  DELL R720 2x Intel Xeon E5-2697v4 dell
  • 2.0 Ghz vCPU
  • 5 GB RAM
  • 50 GB SSD Disk

  28.00$ /ay Uzun Süreli Alımda %20 İndirim

  966.00₺ /ay Uzun Süreli Alımda %20 İndirim

  Yapılandır
  1. Ek Özellikler
  2. Ücretsiz Kurulum
  3. Ücretsiz Aylık Yedekleme

Bulut Sunucu Kiralama!

Ekonomik fiyatlara sahip sunucu paketleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde özel optimize edilmiş yüksek performanslı bulut sunucu hizmetini seçerek dijital dünyadaki varlığınızı güçlendirebilirsiniz. Paylaşımlı hosting paketlerini kullanmak yerine kendi sunucunuzu kiralayıp ziyaretçilerinize yüksek hız ve performans sunabilirsiniz.


Web sitenizin ihtiyaç duyduğu kaynakların yanı sıra sunucu üzerindeki işletim sistemini kendiniz seçebilir böylece bütçeniz için en uygun sunucuyu oluşturma avantajından yararlanabilirsiniz. Gerek bulut gerek fiziksel sunucularda tamamı size sunulan kaynakların, paylaşımsız olarak size rezerve edilmesinin konforunu yaşayabilirsiniz. Network altyapısı yedekli çalıştığından herhangi bir teknik sorun halinde farklı olumsuzluklarla karşı karşıya kalmazsınız.

VDS Sunucu
sunucu2

Neden daha.net Bulut Sunucuları?

Yüksek performansı ve yüksek kaynak kullanım alanıyla ön plana çıkan aynı zamanda en yeni işlemcilere sahip özel bulut sunucular sayesinde sizlere kiralama hizmeti veriyoruz. Web sitenizi Türkiye’nin en güvenli sunucularında barındırmak; hızlı, kaliteli ve güvenilir hizmeti en uygun fiyatlara almak için bizi tercih edebilirsiniz.


Yeni dizayn edilen Dell R720 sunucularımız ile %99 uptime garantisinden yararlanabilirsiniz. Ticket sistemimiz aracılığıyla 7/24 iletebildiğiniz teknik destek talepleriniz en geç 60 dakika içinde yanıtlanır. Bu sayede herhangi bir aksaklık ile karşı karşıya kalmazsınız.

Bulut Sunucu (Server) Hizmeti Avantajları!

 • Yeni Nesil İşlemciler

  Intel’in veri merkezleri için ürettiği 2x Intel Xeon E5-2697v4 işlemciler ile yüksek performans ve verimlilik elde edin.
 • Size Özel Kaynaklar

  Bulut sunucu hizmetinde aldığınız paket özellikleri sadece size özel tanımlanmaktadır. Kaynakların kullanımı %100 size aittir.
 • Yedekli Donanım

  Bulut sunucularımızın tamamı donanım garantilidir. Donanımsal sorun yaşandığında 4 saat içerisinde donanım değiştirme garantisi vardır.
 • Seçilebilir Kontrol Paneli

  Bulut sunucu hizmetlerinde cPanel veya Plesk panel seçimi yapılabilir. Sipariş esnasında seçilen panel ücretsiz olarak kurulmaktadır.
 • Ücretsiz Sunucu Taşıma

  daha.net’e geçmek isteyen kulanıcılarımız için site/sunucu taşıma işlemleri ücretsiz olarak teknik ekibimizce yapılmaktadır.
 • Monitör Edilen Sunucular

  Bulut sunucu hizmetleri opsiyonel talep dahilinde 7/24 izlenmektedir. Sorun anında müdahale edilerek, kesintinin minimal olması sağlanmaktadır.
 • TIER III Veri Merkezi

  Bulut sunucu paketlerimizden tercih eden müşterilerimizin, farklı firmalarda olan tüm web sitelerini talebinize göre ücretsiz olarak sunucularımıza taşıyoruz.
 • 14 Gün İade Garantisi

  Hizmet kalitemize güveniyoruz. Bulut sunucu paketlerimizde 14 gün iade garantisi veriyoruz. Aldığınız hizmetten memnun kalmazsanız kesintisiz iade alabilirsiniz.
 • 7/24 Teknik Destek

  Uzman teknik ekibimiz Bulut sunucu paketleri için 7 gün 24 saat gerçek teknik destek vermektedir. Destek taleplerine 60 dakika içerisinde yanıt garantisi vermektedir.

Bulut Sunucu Hizmeti İle İlgili Sık Sorulan Sorular!

Bulut Sunucu (Cloud Server) Nedir? Ne İşe Yarar?

Bulut sunucu diğer bir deyişler Cloud Server, fiziksel bir sunucu yerine bulut bilişim ortamında çalışan sanal bir sunucudur. Bulut tabanlı hizmetler, web barındırma, veri barındırma ve paylaşma ve yazılım veya uygulama kullanımını içerebilir. Depolama, bulut sunucuların temel işlevidir. Çoğu zaman verileri, uygulamaları, bilgileri ve diğer bileşenleri barındırabilen oldukça güçlü bir sanal BT altyapısıdır. Sanal makineler ile fiziksel bir altyapı da olabilir. Bir bulut sunucusu, fiziksel bir sunucuyu daha sonra sanal sunucular gibi davranan çok sayıda katmana bölen veya alt bölümlere ayıran özel bulut teknolojisi yazılımı tarafından oluşturulur. Birçok şirket, büyük iş yüklerini işlemek veya kapsamlı veri ve bilgileri depolamak için hizmet olarak altyapı (IaaS) modeli gibi XaaS bileşenlerini kullanır. Bir bulut sunucusunda depolanan işlevlerine bir arayüz aracılığıyla kolayca erişebilirler. Bulut sunucuları aslında IaaS tabanlı modellerdir. Son zamanlarda, birçok işletme günlük ihtiyaçlarını karşılamak için bulut barındırmaya geçmektedir. Bu sunucular web barındırma, uygulama geliştirme veya uzaktan erişilebilir masaüstü çalışma ortamları ve çok daha fazlası için kullanılabilir. Bir bulut sunucusu, kullanıcılara istikrar ve güvenlik sağlar. Bulut sunucularıyla ölçeklenebilirlik elde edersiniz. Daha uygun maliyetli olmasının yanı sıra bellek ve disk alanı ekleyerek yükseltme yapmak çok kolay ve hızlıdır. Aynı zamanda daha fazla kaynak ve daha hızlı hizmet alırsınız. Bulutta barındırılan bir web sitesi daha hızlı çalışır.

VDS ve Bulut Sunucu Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bulut sunucu tümü bir ağa bağlı şekilde birbirini desteklemekte olan neredeyse sınırsız sayıda bireysel sunucuya sahiptir. Bu sunucular tarafından bir bulut oluşturularak bağlı sunucularla veri depolamadan oluşan bir yapı elde edilir. Bir sunucunun başarısız olması halinde diğer sunucunun devreye giriyor olması web sitesinin çevrimiçi kalması ve veri kullanımının sürekliliğinin sağlanması noktasında oldukça önemli bir role sahiptir. Gelecekte trafik artışının beklenmesi halinde ekstra bant genişliğine ve işlem gücüne ihtiyaç olması durumunda web sitesi bulut sunucudan daha fazla güç çekme imkanına sahiptir.
Bulut sunucunun ölçeklenebilir ve güvenilir olması daha büyük işletmeler tarafından tercih edilen bir barındırma çözümü olmasının en önemli nedenidir. Bununla birlikte bulut sunucu VDS’e oranlara daha pahalı ancak daha gelişmiştir. VDS özellikle yoğun ziyaretçi trafiği bekleyen ya da birden fazla web sitesi olan küçük ve orta ölçekli şirketlerin kullanımına uygundur. DDoS saldırısıyla karşı karşıya kalmaya yatkın olan şirketlerin güvenlik endişelerinin giderilmesi noktasında VDS oldukça etkilidir. E-ticaret siteleri, popüler medya kanalları ya da aynı hosting planında yer alan birden fazla basit düzeyde web sitesi için VDS doğru bir çözüm olabilir. Paylaşımlı barındırma planlarında bulunan web sitelerinin yavaşlık sorunu yaşaması halinde VDS tercih edilebilir. Kapsamlı sunucu özelleştirmelerine ihtiyaç olmaması durumunda VDS hızlı bir şekilde büyüyen web siteleri için en iyi alternatif haline gelebilir.

Cloud Sunucu Telefon Desteği Mevcut Mu?

Cloud sunucu desteği telefon üzerinden verilmemektedir. Ticket sistemi üzerinden 7 gün 24 saat teknik destek talebinde bulunabilirsiniz. Destek talepleriniz en geç 60 dakika içinde yanıtlanacaktır.

Bulut Sunucularda Paket Değiştirme İmkanı Var Mı?

Cloud sunucularda özelliklerini sonradan değiştirebilirsiniz. Paketiniz yetersiz geldiğinde bir üst pakete geçiş yapabilir ya da paketiniz fazla geldiğinde alt pakete geçiş yapabilirsiniz.

Cloud Sunucularda Yedekleme Ücretli Mi?

Bulut sunucularda yedekleme aylık olarak sağlanmaktadır. Haftalık yedekleme isterseniz ücretli olarak hizmet satın alabilirsiniz. Yedekleme site bazlı veya imaj seçeneği ile yapılabilmektedir.

Sanal Sunucu ile Cloud Sunucu Arasında Neden Fiyat Farkı Var?

Cloud sunucular düşük maliyet ile sunulmaktadır. Bu nedenle bazı talepler ücretli olarak sağlanır. Sanal sunucularda ise, yedekleme, yeniden kurulum gibi tüm hizmetler ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Bulut Sunucularda Kaç İp Adresi Kullanabilirim?

Cloud Sunucu standart olarak 1 ip adresi ile gelmektedir. İhtiyacınıza göre 12 ip adresine kadar kullanım sağlayabilirsiniz.

Cloud Sunucu Monitör Ediliyor Mu?

Cloud Sunucu ücretsiz olarak monitör edilmektedir. Anlık problemde hemen müdahale sağlanır ve tarafınıza bilgisi verilir.

Bulut Sunucu Özelliklerimi Sonradan Değiştirebilir Miyim?

Cloud sunucu özelliklerini sonradan değiştirebilirsiniz. Paketiniz yetersiz geldiğinde bir üst pakete geçiş yapabilir ya da paketiniz fazla geldiğinde alt pakete geçiş yapabilirsiniz.

Bulut Sunucu Yedeklemesi Nasıl Yapılmaktadır?

Cloud sunucu yedeklemesi imaj yedeği olarak alınmaktadır. Site bazlı yedekleme değildir. Bir sorun yaşandığında full sunucu yedeği geri kurulabilir. Tüm siteleriniz ve verileriniz yedek tarihine geri dönecektir.

Cloud Sunucu, Fiziksel Sunucu Mudur?

Cloud sunucu fiziksel sunucu değildir. Vmware teknolojisi ile fiziksel sunucunun sanallaştırılmasıyla oluşturulmaktadır.