ARAMA MOTORU KAYDI

Google Arama Motoru Kaydı

Sitenizi arama motorlarına daha.net kalitesi ile şimdi kaydedin.

 • Google Kaydı
 • Yandex Kaydı
 • Ping Hizmeti
google arama motoru kaydı
ARAMA MOTORU KAYDI

Arama Motorlarına Kayıt Hizmetimizi Deneyin!

Eğer İnternet Arama Motorlarında yoksanız, İnternette yoksunuz demektir!
Web sitenizin “arama motorlarında” çıkması, yaptığınız yatırımların geri dönmesi açısından çok önemlidir.
Gelin daha.net olarak sizi en popüler arama motorlarına kaydedelim ve bu önemli görevi üzerinizden alalım.


 • Plan Adı
 • Alan Adı
 • Ping Hizmeti
 • Anında Kurulum
 • Ücret
 • Arama Motoru Kayıt Servisi
 • Alan Adı 1 Adet
 • Ping Hizmeti
 • Anında Kurulum
 • 24.99$

  597.26₺

 • Satın Al

Arama Motorlarına Kayıt hizmeti, web sitelerinizi Google ve diğer arama motorlarında ön sıraya taşımamaktadır.
Sadece sitenizi arama motolarlarına kaydetmektedir.
Ping hizmeti arama motorları tarafından sitenizin algılanmasını ve arama motorları tarafından gönderilen botları,
sitenize yönlendirerek içeriğinize uygun olarak üst sıralara taşıyabilmektedir.

NEDEN BİZ?

daha.net sektörde lider!

Üstün kalite ile uygun fiyatı bir araya getirerek, sektördeki en iyi fiyat/performans oranını sizlere sunuyoruz.

 • Siparişimi Nasıl Tamamlayabilirim?
  Alan Adınız için siparişinizi oluşturup, ödemenizi tamamlayınız! Ödemenizi tamamlandıktan sonra destek departmanımız sizinle irtibata geçerek bir form gönderecektir, onu doldurarak bize iletiniz!
 • Kayıt İşlemi Ne kadar Sürer?
  Form ve ödeme bilgileriniz elimize ulaştığı andan itibaren 5 iş Günü içerisinde sitenizi arama motorlarına kaydedeceğiz ve size bir rapor ile geri döneceğiz.
 • Arama Motoru Kaydı
  Kayıt işlemi sonrasında alan adınız arama motorlarında 4-12 hafta arasında görünmeye başlayacaktır. Ek olarak bu hizmetimiz sıralama konusunda kesinlikle bir garanti vermemektedir.
homeLeader

İnternet üzerinden yayın yapan siteler geniş kitlelere ulaşmak için birçok fırsata sahiptir. Bu fırsatlardan biri olan arama motorları her gün milyonlarca ziyaretçiyi istedikleri sayfalara ulaştırır. Web üzerinden hizmet veriyorsanız iyi bir siteye sahip olmanız geniş kitlelere ulaşmak için yeterli değildir. İnternet kullanıcılarının büyük bir bölümü web sitelere arama motorları üzerinden erişim gerçekleştirir. Siteniz için arama motoru kaydı oluşturursanız bu süreçte avantaj elde edersiniz. Çünkü arama motorları kayıtlı siteleri daha kolay bulur. Bu kayıt ziyaretçi sayılarının yanı sıra SEO çalışmalarında da verimliliği olumlu yönde etkiler.

Web Siteniz İçin Arama Motoru Kaydı Oluşturdunuz Mu?

İnternet kullanıcıları web sitelerine ulaşmak için farklı yöntemlerden yararlanır. Bunlardan biri adres çubuğunu kullanmaktır. Sitenin adresini bilen kullanıcılar adres çubuğu sayesinde kolayca erişim gerçekleştirir. Bir diğeri IP adresini kullanmaktır. Bu yöntemi ise yalnızca sitenin IP adresini bilenler kullanır. Bunların yanı sıra maillerde gelen linkleri tıklamak veya sosyal medya hesaplarındaki linkleri kullanmak da bir erişim yöntemidir. Sitelerin verdikleri internet reklamları da yine kullanıcıları siteye çeker. Bu yöntemlerin hepsi web sitelerin erişiminde önemli birer yöntemdir. Ancak yine de bu yöntemlerin etkileri sınırlıdır. İnternet kullanıcıları web sitelere daha çok arama motorları üzerinden yaptıkları sorgularla gelir. Web sitesi için arama motoru kaydı oluşturmak işte bu yüzden önemlidir. Bu kayda sahip olmayan siteler önemli bir trafik potansiyelinden mahrum kalır.

Arama Motoru Kaydı Oluşturmak Gerekli Midir?

Aslına bakarsanız, arama motoru botlarının web siteleri bulmalarını sağlayan farklı yöntemler vardır. Bunlar içinde en önemlilerinden biri sitelerin farklı adreslerden aldıkları backlinklerdir. Arama motoru botları sitelerin aldıkları backlinklerin izlerini sürerek ilgili içeriklere ulaşabilir. Arama motoru pazarının güçlü oyuncusu Google’ın bu takipte imkanları son derece geniştir. Bu nedenle, web sitenizin arama motoruna kaydı olmasa bile aldığı backlinkler sayesinde sorgu sayfalarında çıkması mümkündür. Ancak bunun anlamı, siteler için arama motoru kaydı oluşturmanın önemsiz olduğu değildir. Google ve diğer arama motorlarının sitenizi tanıması ve sayfalarınızı daha iyi indekslemesi için arama motoru kayıt işlemlerinizi vakit geçirmeden yapmanızda yarar var. Aksi durumda organik trafik potansiyelleriniz düşük düzeyde seyreder. Bu da ciro ve kârlılığınızı olumsuz etkiler.

Google, Yandex, Yahoo ve Bing’de Arama Motoru Kayıt Oluşturma

Google üzerinden her an milyonlarca arama sorgusu yapılıyor. Bu sorgularda algoritmaların sitenize kolayca yer vermesi için Google’da kayıt oluşturma işleminizi mutlaka yapmalısınız. Bunu iki yolla yapabilirsiniz. Bunlardan biri, Google’ın site ekleme aracını kullanmaktır. Bu araca https://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise Google Search Console üzerinden kayıt oluşturmadır. Bu işlem için ilk olarak https://developers.google.com/search adresine gidin. Oturumu açtıktan sonra mülk türünü seçin ve DNS doğrulamasını tamamlayın. WordPress tabanlı web sitelerde site doğrulaması yapmak için Jetpack veya Yoast SEO eklentisini kullanabilirsiniz.

Yandex’te arama motoru kaydı oluşturmak için https://passport.yandex.com.tr/ adresine gidin. Oturum açtıktan sonra Add URL kısmını tıklayın. Bu kısma sitenizin adresini yazın ve doğrulama yapın. Bu doğrulamayı html dosyası veya DNS kaydıyla yapmanız mümkün. Fakat siteniz http ve https ile www üzerinden ayrı ayrı açılıyorsa URL ekleme işlemini ayrı ayrı yapmanız gerekir. Bu durum diğer arama motoru kayıt işlemleri için de geçerlidir. Web sitenizde kullandığınız protokoller kayıt işlemleri sırasında bu bağlamda önemlidir.

Yahoo ve Bing’de arama motoru kaydı oluşturmak için farklı sayfaları ziyaret etmenize gerek yok. https://www.bing.com/webmasters/about adresine giderek her ikisi için de web site kaydı oluşturma gerçekleştirebilirsiniz. Oturum açmak için Microsoft, Google veya Facebook hesaplarınızdan birini kullanabilirsiniz. Ardından Microsoft Bing Webmaster Tools kısmını seçin. İlgili kısma sitenizin linkini yapıştırın. Böylelikle web sitesi için arama motoru kaydı oluşturma işleminiz tamamlanacaktır. Son adımda gerçekleştireceğiniz doğrulama işlemi, sitenizin Yahoo ve Bing üzerinden de trafik almasına katkı sağlayacaktır.

Sitenizi Arama Motorlarına Kaydediyoruz

Web alanında yeterli deneyiminiz yoksa arama motoru kaydı oluşturma konusunda çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle Google Search Console üzerinden web sitesini arama motoruna ekleme işlemleri birçok kullanıcıya zor gelir. Profesyoneller için de bazen bu işlemler epeyce yorucu hale gelir. Kurumsal firmaların veya freelancerların hizmet verdiği site sayısı arttıkça arama motoru kayıt işlemlerini takip etmek zorlaşır. Türkiye’de domain, hosting ve cloud sunucu çözümleri alanında lider firmalardan biri olan daha.net bu konuda da yanınızda. Sizler için oluşturduğumuz bu sayfa üzerinden arama motoru kaydı hizmetimizi satın alabilirsiniz.

Kayıt oluşturma işlemimiz ödemenin ardından kısa süre içinde tamamlanıp konu hakkında size bilgi verilecektir. Sitenizin arama motorlarında görünmesi ise 1 ile 3 ay arasında değişen bir süreçtir. Ancak bu konuda kesin bir garanti vermemekteyiz. Sitenizin aramalarda üst sıralarda çıkması ise SEO alanında farklı pek çok kriteri yerine getirmenizle mümkündür. Arama motoru kayıt işlemleri SEO açısından gerekli olmakla birlikte indekste üst sıralarda çıkmayı garanti etmez. Kayıt oluşturma işleminizi sitenizin yayına başlamasının hemen ardından yaparsanız süreçler olumlu yönde ilerler. Geç kalmanız durumunda organik trafik potansiyelleriniz düşük düzeyde kalır.