Blog

Güvenlik

İçinde yaşadığımız teknoloji çağı birçok konuda sayısız kolaylığı bizlere sağlıyor. Bilgisayarımız veya mobil cihazlarımız üzerinden birkaç tıklamayla pek çok işimizi hallediyoruz. Örneğin banka şubesine gitmeden finansal işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Online alışveriş sitelerinden dilediğimiz ürünleri sipariş veriyoruz. Haber okumak, rezervasyon yapmak, dizi veya film izlemek için birkaç tıklama yapmamız yeterli. Bununla birlikte, ziyaret ettiğimiz her web sitesi bazı bilgilerimizi kaydediyor. Kullandığımız her uygulama kişisel verilerimizi depoluyor. Hal böyle olunca güvenlik konusunda zihinlerde bazı soru işaretleri oluşuyor.

Bireysel tarafta olduğu gibi kurumsal tarafta da veri güvenliği teknoloji çağının en önemli başlıklarından biridir. Her gün yüzlerce, hatta binlerce kullanıcıya hizmet veren platformlarda saklanan verilerin kaybı telafisi imkansız sonuçlar doğurabilir. Web sitelerin tüm dosyalarını barındıran sunucular veri güvenliği açısından kritik bir önemdedir. Herhangi bir siber saldırı sırasında sitenin sunucuyla bağının kopması verilerin üçüncü şahısların eline geçmesine yol açar. Bu tür riskleri ortadan kaldırmak için hem site yöneticilerinin hem de servis sağlayıcıların dikkat etmeleri gereken bazı konular vardır. İnternette veri güvenliğini sağlamak için alacağınız her önlem faydalıdır. Hem donanım hem de yazılım tarafında en küçük bir ihmal bile güvenlikle ilgili risk yaratabilir. Bu bağlamda güncellemeleri de ihmal etmemek gerekir.

daha.net olarak ülkemizde domain, hosting ve sunucu hizmetleri alanında sayılı firmadan biriyiz. Güvenlik konusu öteden beri en çok önem verdiğimiz konulardan biridir. Hizmet verdiğimiz web sitelerin ve kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için tüm imkanlardan yararlanıyoruz. Ayrıca sitemizde yayınladığımız blog yazıları aracılığıyla bu alanda önemli bilgiler paylaşıyoruz. Hem kullanıcılar hem de site yöneticileri tarafında nelere dikkat edilmesi gerektiğinin altını çiziyoruz. Güvenlik konulu blog yazılarımızı takip ederek kişisel verilerinizi ve web sitenizi daha güvenli hale getirebilirsiniz.