Alan Adımı daha.net’e Nasıl Transfer Edebilirim?

Alan adı transferinizin yapılabilmesi için öncelikli olarak şu anda alan adınızın sahibi olarak görülen kurum ile irtibat kurup alan adı transfer kodunuzu almanız ve transfer kilidinizin kaldırılması gerekmektedir.

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra,
https://www.daha.net/domain/domain-transfer/ adresine giriş yaparak transfer siparişinizi vermeniz gerekmektedir. Transfer sırasında sizlerden EPP Code, yani transfer kodunuz istenecektir. Bu kod önceki firmadan aldığınız transfer kodudur.

NOT : Yapacağınız bu transfer sipariş ödemesi ile alan adınızı var olan sürenize ek olarak bir yıl daha uzatmış olacaksınız.

Transfer kodunuz ile transferinizi başlattıktan sonra alan adınızın whois bilgileri diye adlandırdığımız alan adı sahip sorgusunda görülen administrator e-posta adresine bir transfer onay e-postası gelecek. Gelecek olan transfer onay e-postasını onaylamanız gerekmektedir. Bu onay e-postası içerisinde “approve” kelimesi gecen linke tıklayarak transferinizin onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

Onay verdikten sonra alan adınız üç ila dört iş günü içerisinde kurumumuza transfer olacaktır.

Önemli : Lütfen alan adınızın whois bilgilerini kontrol ediniz. Şayet Reseller Club ile çalışıyor iseniz şu anki domaininizi elinde bulunduran firmadan Move Services ile alan adınızın aşağıdaki bilgilere transfer edilmesini talep etmeniz gerekmektedir.

Customer E-mail : bilgi@daha.net
Customer Number : 5472821

Bu yardım makalesini yararlı buldunuz mu ?

En iyi hosting firması olan daha.net'in hosting hizmetlerine göz atın!

 daha.net Blog İçerikleri

Sunucu, hosting ve çeşitli ürünlerimiz ile ilgili yazılarımıza göz atabilir ve çözümlerimizi inceleyebilirsiniz!