.net.tr Başvuruları İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

“.net.tr”, çeşitli internet hizmeti veren kuruluşlar ve oluşumların kullanımı için açılmış alt (ikinci düzey) alan adıdır.

.net.tr alan adı kaydı için aşağıda yer alan belgelerden, faaliyet alanınıza uygun olan bir tanesinin iletilmesi gerekmektedir.

-Telekomünikasyon Kurumu’ndan alınmış “İSS (İnternet Servis Sağlayıcı) Genel İzin Belgesi” (Telekomünikasyon Lisansı),
-Web tabanlı çalışan tüm kişi ya da kuruluşlar için, başvuran kişi ya da kuruluş tarafından başvurunun ayrıntılarını içeren (var olan .com ya da .net uzantılı web sayfalarının adresleri vb.) bir dilekçe (kişi adına yapılan başvurularda ilgili kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte),
-İnternet hizmeti vereceğini beyan ederek “net.tr” uzantısı için başvuran kişi ya da kuruluşlar için, başvurunun ayrıntılarını içeren ve yapılacağı taahhüt edilen web sayfanın yapılmadığının tespiti durumunda, ilgili alan adının silineceğinin kabul edildiğini belirten bir dilekçe* (kişi adına yapılan başvurularda ilgili kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte).

*İlgili dilekçe örneği alan adınızın talebi sonrasında daha.net tarafından sağlanacaktır.

Belgelerinizi elektronik ortamda iletmek isterseniz destek@daha.net yada bilgi@daha.net mail adreslerimize, faks yolu ile iletmek isterseniz +90 (212) 227 37 10 numaralı faksımıza iletmeniz gerekmektedir.

Bu yardım makalesini yararlı buldunuz mu ?

En iyi hosting firması olan daha.net'in hosting hizmetlerine göz atın!

 daha.net Blog İçerikleri

Sunucu, hosting ve çeşitli ürünlerimiz ile ilgili yazılarımıza göz atabilir ve çözümlerimizi inceleyebilirsiniz!