Blog

Hosting

Web siteler için hosting yönetimi internet dünyasında varlık gösterebilmenin en önemli unsurudur. Web projenizin hazırlık aşamasını tamamladıysanız dosyalarınızı sunucuya yüklemeniz gerekir. Bunun için bir servis sağlayıcıdan hosting hizmeti almalısınız. Barındırma hizmeti olarak da bilinen bu hizmet, web siteleri internet kullanıcılarının erişimine açar. Sağlayacağı sunucu kaynaklarıyla kullanıcı deneyimlerini etkiler. Eğer ihtiyaçlarınızın altında kalan bir barındırma hizmeti satın alırsanız sitenizin hızı ve performansı düşük seyreder. Fakat ihtiyaçlarınızın üzerindeki kaynaklar web operasyonu için ayırdığınız bütçede gereksiz bir yük oluşturur.

Web sitelerin hostingle ilgili ihtiyaçları farklıdır. Nitekim statik web siteleri dediğimiz tek veya birkaç sayfalık siteler düşük kaynaklara ihtiyaç duyar. Yüzlerce sayfayı içinde barındıran ve hemen her gün içerik güncellemesi yapan dinamik web sitelerde ise kaynak ihtiyaçları fazladır. E-ticaret siteleri, haber ve oyun siteleri ve benzeri sitelerde kaynak ihtiyaçları daha fazladır. Buna bağlı olarak hostingle ilgili seçenekler de farklılaşır. Nitekim bazı siteler için paylaşımlı hostingle kaynak ihtiyacını en ekonomik şekilde karşılamak mümkündür. Kurumsal firmalar daha çok kurumsal hostingi tercih eder. Fakat sanal sunucular üzerinden verilen VDS hosting hizmetleri çok daha hızlı bir web deneyimi sunar. En geniş kaynaklar ise sınırsız hostingde yer alır.

2010 yılında faaliyete başlayan daha.net’te bugüne kadar yüzlerce firmanın ve bireysel kullanıcının hostingle ilgili ihtiyaçlarını karşıladık. Hosting hesaplarını yönetirken ne gibi sorunlarla karşılaştıklarını yakından gözlemledik. Teknik destek ihtiyaçlarını etkin şekilde karşıladık. Sundukları hizmet kalitesini artırmak için biz de teknik altyapımızı sürekli yeniledik. Sitemizde yayınladığımız blog yazılarında hostingle ilgili sorunların çözüm yolları hakkında faydalı bilgiler paylaşmaktayız. Bu yazılarımızı takip ederek web sitenizi hosting tarafında daha iyi noktalara taşıyabilirsiniz. Kullandığınız panelleri daha iyi tanıyabilir, hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Paket değişikliği, yükseltme seçenekleri, ilave özellikler ve diğer konularda da yeni bilgiler öğrenebilirsiniz.