COMODO SSL SERTİFİKALARI

Neden Comodo SSL ?

Comodo dünyanın önde gelen Sertifika Sağlayıcı’larından biridir. Müşterilerimizi bir adım öne geçirmeye kararlı bir firma olarak, 2048-bit şifrelemeye hazır altyapımız sayesinde Comodo SSL sertifikaları önümüzdeki 20 yıl boyunca koruma sağlayabilecek kapasitededirler. Comodo her yıl ArGe bütçesine milyon dolarlar ayırarak interneti herkes için güvenli bir yer haline getirmek için çalışmaktadır.

COMODO SSL SERTİFİKALARI

Positive SSL Positive Wildcard SSL Positive EV
Anında Kurulum Anında Kurulum 10 Gün
Belge Talebi Gerekmez Gerekmez GEREKLİ
Subdomain Özelliği Tek Domain Sınırsız Subdomain Tek Domain
Yeşil Bar Çubuğu
Mevcut
Mobil Cihaz Uyumluluğu Mevcut Mevcut
Mevcut
%99 Tarayıcı Uyumluluğu Mevcut Mevcut
Mevcut
Yeniden Oluşturma Sigortası Mevcut Mevcut
Mevcut
Şifreleme 256 Bit 256 Bit 256 Bit
Site Mührü Mevcut Mevcut Mevcut
14$ / YIL 90$ / YIL 178$ / YIL
SİPARİŞ VER SİPARİŞ VER SİPARİŞ VER
 • SSL, gelen verinin kodlaması ve şifreyi çözmesi esnasında güvenlik ve gizliliği sağlar.
 • SSL, veriyi gönderenin ve veriyi alanın doğru yerler olduğunu garanti eder.
 • SSL, iletilen verilerin tarih ve zamanını doğrular.
 • Doküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırır.
 • SSL, sitenizi google ve diğer arama motorlarında daha üst sıralara taşır.
 • SSL sertifikalarımız arasında ihtiyacınıza uygun sertifikayı seçin ve ödeme alanına geçin.
 • Sipariş sayfasında SSL kurulmasını istediğiniz alan adı ve CSR kodunu girin.
 • Sipariş sayfasında SSL kurulumu için doğrulama yöntemini seçin. Eğer mail ise size gelen postayı onaylayın.
 • Bilgileri girdikten ve doğrulamasını yaptıktan sonra sertifikanız hazır! Mail adresinizi kontrol edin.

Firmamız üzerinden aldığınız SSL sertifikalarını 3 farklı yöntem ile * doğrulayabilirsiniz. Bu doğrulama yöntemleri şunlardır ;

 • Mail doğrulaması

  Bu doğrulama yöntemi en yaygın kullanılanıdır. Alan adınızın admin@ mail adresi ya da alan adınızı kayıt ederken whois bilgilerinde yer alan admin mail adresine doğrulama maili talep edebilirsiniz. Yaklaşık 2-5 dakika içinde doğrulama maili size ulaşacaktır. Doğrulama sonrasında aynı mail adresine sertifikanız 10 dakika içinde ulaştırılacaktır. Bu yöntemde doğrulama ve SSL sertifikanızın hazırlanması için toplam süre 15 dakika kadar sürebilir.

   

 • FTP doğrulaması

  FTP doğrulaması en çok kullanılan 2. yöntemdir. Bu doğrulama yönteminde sitenizin ” /.well-known/pki-validation/ ” adresi altında bir txt dosyası oluşturmanız istenir. Bu txt dosyası içine size iletilen bilgileri girmeniz halinde süreç başlayacaktır. Doğrulamanın yapılması 15-20 dakika civarında sürebilir. Doğrulama onay aldığında sitemize üye olduğunuz mail adresine SSL sertifikanız iletilecektir. Bu yöntemde doğrulama ve SSL sertifikanızın hazırlanması için toplam süre 60 dakika kadar sürebilir.

   

 • DNS doğrulaması

  DNS doğrulaması 3 yöntem arasında en az kullanılan yöntemdir. Az kullanılmasının nedeni ise sürecin daha uzun olmasıdır. Bu yöntemi seçtiğinizde doğrulama için sizden CNAME kaydı oluşturmanız istenir. Kayıt oluşturulduktan sonra süreç başlar. Kaydın oturması ve onayın gerçekleşmesi 60-90 dakika arasında sürebilir. Onay ardından SSL sertifikanız hazırlanarak sitemize üye olduğunuz mail adresine gönderilir. Bu yöntemde doğrulama ve SSL sertifikanızın hazırlanması için toplam süre 100 dakika kadar sürebilir.

* EV SSL sertifikası yukarıda belirtilen doğrulama yöntemleri dışında belge doğrulaması talep etmektedir. Alan adı onayı sonrasında belge onay süreci devreye girmektedir. Tüm süreçlerin tamamlanması ve SSL sertifikasının hazırlanma süreci yaklaşık olarak 6-10 gün arasında değişmektedir.

UZMAN EKİBİMİZ HİZMETİNİZDE

Pandemi nedeniyle telefon saatlerimiz güncellendi. Resmi tatiller dışında hafta içi 10:00 – 17:00 saatleri arasında bize aşağıdaki numaramızdan ulaşabilirsiniz.

+90 212 259 55 00