Co-location Hosting Nedir?

Co-location hosting, işletmelerin kendi sunucularını, yüksek hızlı internet bağlantısı, gelişmiş güvenlik önlemleri, güçlü yedekleme sistemleri ve sürekli teknik destek sunan özel Network Operasyon Merkezlerinde barındırma yöntemidir. Bu hizmet, sunucularınızı güvenli ve kontrol altında tutmak için gereken altyapıyı ve hizmeti sağlar, ancak donanım, işletim sistemi ve yönetim gibi konularda tam kontrol size aittir.

Co-location, özellikle yüksek güvenlik, sürekli erişilebilirlik ve yüksek performans gerektiren işletmeler için idealdir. Özel odalarda soğutma ve elektrik kesintisine karşı koruma gibi özelliklerle, sunucunuzun sürekli ve etkin bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu, özellikle veri yoğun uygulamalar ve büyük ölçekli e-ticaret siteleri için önemlidir.

Bu hizmet, sunucu sahiplerine internet üzerinden kolay erişim ve kontrol sağlar, genellikle uzaktan bir kontrol paneli aracılığıyla yönetilir. Ancak, sunucunun fiziksel bakımı ve arızalarıyla ilgili sorumluluk tamamen müşteriye aittir. Co-location, şirketlerin kendi donanımlarını özelleştirmesine ve büyüme veya değişen ihtiyaçlara göre ölçeklendirmesine olanak tanırken, aynı zamanda profesyonel bir hosting ortamının avantajlarından yararlanmalarını sağlar.

Türkiye’de Hosting artık daha.net!

Bu yardım makalesini yararlı buldunuz mu ?

daha.net ile Web Hosting

Bireysel, Kurumsal Barındırma İçin Web Hosting Paketleri

daha.net üzerinden bireysel ve kurumsal ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmış hosting paketlerini satın alın!

 daha.net Blog İçerikleri

Sunucu, hosting ve çeşitli ürünlerimiz ile ilgili yazılarımıza göz atabilir ve çözümlerimizi inceleyebilirsiniz!