Değerli müşterimiz öncelikli olarak daha.net’e olan ilginiz için teşekkür ederiz.

Alan adınız için sizlerden istediğimiz ilgili evraklarınızı tarafımıza ulaştırdıktan sonra tüm Türkiye’de .tr uzantılı alan adlarının aktif etme onayını veren Orta Doğu Teknik Üniversitesine iletilerek incelenecek ve tarafımıza onay verilmesi halinde alan adınız aktif edilecektir. Bu süreç iki ya da üç gün sürmektedir. Şimdiden yapılacak olan araştırma için sabrınıza teşekkür ederiz.

Satın almak istediğiniz alan adı ile şirket unvanınız uyuşuyor ise lütfen aşağıdaki belgeleri iletiniz;
– Alan Adı Tahsis Formu
– Faaliyet Belgesi ya da Ticari Sicil Gazetesi

Şayet almak istediğiniz alan adı ile şirket unvanınız uyuşmuyor ise;
– Alan Adı Tahsis Formu
– Marka Tescil Belgesi
– Markayı tescil eden şahıs ise, şahsın kimlik fotokopisi.
– Markayı Tescil eden kurum ise, kurumun ticari belgeleri.

.tr alan adlarının satın alımı için örnek bir konu;

.com.tr uzantılı alan adlarının satın alımı için dikkat edilmesi gerekilen kural, satın almak istediğiniz alan adınızın öncelikle şirket unvanınızın ile uyuşması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse şirket adınızı Sabancı Limited Şirketi olarak düşünürseniz satın alabileceğiniz alan adı sabanci.com.tr olabilir, ancak Sabancı Limited Şirketi pilsa.com.tr alan adını satın alamaz. Şayet pilsa.com.tr alan adını satın almak ister ise PİLSA markasının tescili ile birlikte alan adını almaya hak kazanacaktır.

*Ayrıca .com.tr adresleri bazı özel dernekler ve kişilerin isim-soy isimlerine tahsis edilebilinmektedir. Eğer başvurunuz adsoyad.com.tr şeklinde ise yukarıda yazılı olan prosedürlerden bağımsız olarak kayıt başvurusu için sadece adı geçen kişinin önlü arkalı kimlik fotokopisini yollamanız yeterli olacaktır.

Ticari kurum değil iseniz tarafımıza başvurduysanız tercih ettiğiniz alan adı yerine size alternatif alan adları sunabiliriz.

Belgelerinizi elektronik ortamda destek@daha.net ya da bilgi@daha.net adreslerimize, faks yolu ile +90 (212) 227 37 10 numaralı faksımıza iletmenizi rica ederiz.

https://panel.daha.net/downloads.php adresinde yer alan Alan Adı Tahsis Formunu indirmeniz gerekmektedir ve Form da göreceğiniz takip numarası bölümünü boş bırakarak tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla.

UZMAN EKİBİMİZ HİZMETİNİZDE

Pandemi nedeniyle telefon saatlerimiz güncellendi. Resmi tatiller dışında hafta içi 10:00 – 17:00 saatleri arasında bize aşağıdaki numaramızdan ulaşabilirsiniz.

+90 212 259 55 00