Hosted (Barındırılan) Exchange
Bağlantıda Kalın...

e-posta, kişi, takvim, görev ve dosyalarınıza
istediğiniz yerden erişin.

Windows Mobile Cihazlarında Exchange E-posta

Hareket halindesiniz diye size gönderilen e-postaları kaçırmayın! Microsoft Office Outlook Mobile sayesinde, bilgisayarınızda kullanmaya alışkın olduğunuz Outlook özellikleriyle, e-posta, takvim ve kişi bilgilerinize her an erişim içinde olabilirsiniz.

Outlook Mobile ile Direct Push teknolojisini yani ActiveSync özelliğini kullanarak e-postalarınıza sorunsuz bir şekilde erişebilirsiniz. Kablosuz sinyali, cep telefonu operatörünüz veya bir kablosuz erişim noktası yoluyla birçok Windows Mobile telefonunun eşleştirmesini gerçekleştirebilirsiniz. Windows Mobile cihazınızı ister GSM Operatörünüzden aldığınız Internet paketi sayesinde kablosuz olarak, ister kablosuz erişim noktalarına (Wi-Fi Spots) bağlanarak eşleştirme yapabilirsiniz. Ayrıca e-postalar ekleriyle birlikte orijinal hallerini koruyarak cihazınıza gelirler. Bunun en büyük avantajı gelen e-postalardaki tabloları, şekilleri, yazı tiplerini, renklerini, biçimlerini ve bağlantıları orijinal şekli ile görebilmenizdir.

Exchange ActiveSync özelliği, tüm daha.net Barındırılan (Hosted) Exchange E-posta hizmetlerinde ücretsiz olarak gelmektedir.

E-postalarınızı artık masaüstünüzde beklemenize gerek yok

E-postaların zamanlaması çok önemlidir. Bir e-postanın geç gelmesi müşteriyi yanıtlayıp işi bağlamak veya çok geç yanıt verip iş fırsatını kaçırmak arasındaki ince çizgiyi temsil eder. Exchange ActiveSync teknolojisi Microsoft’un Exchange Sunucusu için özel olarak tasarlanmıştır. E-postaları gelen kutusuna ulaşır ulaşmaz mobil cihazınızda alabilmenizi sağlar, bu sayede hiçbir iletiyi kaçırmazsınız.

E-postaları tasarlandıkları şekilde görüntüleyin

HTML e-posta desteği, e-postaları aynen tasarlandıkları şekilde görüntülemenize olanak tanır. Resimler, tablolar, renkler ve vurgular modern e-posta iletişiminin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Exchange Server 2007, e-postalarınızı mobil cihazınıza bire bir teslim eder. Bağlantıları tıklattığınızda web sayfalarına yönlendirilirsiniz, telefon numaralarını tıklatarak telefon görüşmesi başlatabilirsiniz ve bir e-posta adresini seçerek yeni e-posta oluşturabilirsiniz.

Takviminizi cebinizde taşıyın

Mobil yaşam, yalnızca gelen kutunuza her an erişebilmekle sınırlı değildir; takviminize de mobil erişebilmeniz bu yaşamın bir parçasıdır. Exchange ActiveSync sayesinde takviminiz her an yanınızdadır. Cihazınız üzerinde bir toplantı isteğini yanıtladığınızda, toplantı programladığınızda, mevcut bir toplantıyı düzenlediğinizde veya toplantı eklediğinizde, güncellenen bilgilerin sunucunuzla otomatik olarak kablosuz eşleştirmesi yapılır. Bu da Outlook'ta her zaman güncel bilgileri görmenize olanak verir. Takviminize mobil erişim imkânınızın olması, hareket halindeyken kolayca toplantı planlamanıza ve randevularınızı eşleştirmenize olanak sağlar.

Kişileriniz bütün bilgileri ile avucunuzun içinde

Yeni bir kişi oluşturduğunuzda, e-postalarınıza nasıl erişiyor olursanız olun kişi bilgilerinin her an elinizin altında olmasını istersiniz. Exchange ActiveSync, bilgileri bir kez girip istediğiniz yerden erişmenizi sağlar. Londra’da bir is gezisinde iken telefonunuza girdiğiniz bir kişi anında sunucularımız ile eşleşir ve İstanbul’daki sekreteriniz Outlook’unu açtığı anda bu yeni kişi bilgisini önünde görür. Yeni bir telefon almanın verdiği en büyük sıkıntılardan biri ise kişi bilgilerinizi yani adres defterinizi yeniden yaratma veya eski telefonunuzdan yeni telefona aktarma işidir. Bizim servislerimizi kullanan kullanıcılar için böyle bir dert yoktur. Yeni bir telefon aldığınızda, kullanıcı adınızı ve parolanızı girer girmez kişilerinizin cihazla eşleştirmesi gerçekleştirilir.

Şirket rehberi cebinizde olsun

Exchange ActiveSync, şirketinizin adres defterinde arama yapmanıza ve ihtiyaç duyduğunuz bilgileri edinmenize olanak tanır. Aramanız gereken bir iş arkadaşınızın telefon numarası, acil bir ileti göndermeniz gereken birinin e-posta adresi veya randevunuz olan birinin ofis numarası gibi ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere doğrudan cep telefonunuzdan ulaşabilirsiniz.

Gelen kutunuzdaki e-postaları bulun

Hemen hemen hepimiz e-postalarımız ile birlikte Excel, Word olsun, PDF olsun eklentiler alırız. Dosya büyüklüklerinden dolayı bu eklentiler Windows Mobile cihazınıza gönderilmezler fakat bu demek değildir ki siz bu bilgilere ulasmak istediğinizde arama yapamazsınız. Sunucu araması (Server Search) özelliği sayesinde bu bilgileri istediğiniz gibi arayabilir ve isterseniz açabilirsiniz. Böylece bu büyük dosyaları cep telefonunuzda taşımanıza gerek kalmaz.

Önemli işlerinizi belirleyin

İleti bayraklama özelliği ile e-postalarınızı izleme bayrağı ile işaretleyebilirsiniz. Bu sayede Outlook veya Outlook Web Access'e döndüğünüzde ilgilenmeniz gereken iletileri kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu size ister cep telefonunuz yoluyla, isterseniz Outlook Web Access ile isterseniz de Outlook’un kendisi ile sadece ilgilendiğiniz e-postalara erişmenize olanak verir. Hayatiniz kolaylaşır ve verimliliğiniz artar.

Tatilde olduğunuzu söylemeyi unutmayın

Exchange, ofis dışındayken size ileti gönderen kişilere otomatik yanıt vermenizi sağlar (iş yeri dışı yardımcıs). Siz yokken kime başvurabileceklerini ve ne zaman geri döneceğinizi bildirebilirsiniz. Bu iş yeri dışı iletisini cep telefonunuzu kullanarak ayarlayabilirsiniz. Bu sayede, dışarıda olduğunuzu gösteren bir ileti ayarlamadan ofisten ayrıldığınızda veya planlarınızdaki değişiklik nedeniyle bunu değiştirmeniz gerektiğinde, dışarıda iletinizi etkinleştirebilir, devre dışı bırakabilir veya güncelleyebilirsiniz.

Ofis dışındayken dokümanları sunucudan edinin

Dosyalara erişmek, onları paylaşmak iş hayatımızın günlük aktivitelerinden biridir. Yoldasınız diye bunu yapamayacağınızı düşünmeyin. Unutmayın, mobilite işbirliği ve üretkenlik demektir. Exchange ActiveSync ile gereksinim duyduğunuz dokümanlara bilgisayarınızdan uzaktayken bile erişebilirsiniz.

E-posta iletişimlerinizi güvende tutun

Sizin için gizliliği yüksek olan e-postalarınızı ActiveSync sayesinde ekleriyle birlikte cep telefonunuzda şifrelenmiş olarak saklayabilirsiniz. Yine ActiveSync sayesinde e-postalarınızı dijital olarak imzalayabilir ve dijital olarak şifreleyebilirsiniz. Bu sayede, birileri iletiye erişse bile iletiniz bu gözlerden korunacaktır.

Windows Mobile 6.0'ı Exchange E-posta için yapılandırma

  • Başlat menüsünden "Programlar" ve ardından "ActiveSync" öğesini seçin.
  • ActiveSync menüsünü ve ardından "Sunucu Kaynağı Ekle…" öğesini seçin..
  • Sunucu adresi alanına ex7.daha.net adresini girin ve SSL onay kutusunu işaretleyin. Sonra "İleri"yi tıklatın.
  • Exchange E-posta adresinizi ve parolanızı girin. Alan adını boş bırakabilirsiniz. Cihazınızın otomatik eşleştirme yapmasını istiyorsanız Parolayı Kaydet onay kutusunu işaretleyin. Sonra "İleri"yi tıklatın.
  • Eşleştirme yapmak istediğiniz öğelerin yanındaki onay kutularını işaretleyin. Bazı öğelerde, öğelerin eşleştirmesini ayarlamak için “Ayarlar…” seçeneğini tıklatabilirsiniz. İşlemi tamamladığınızda, “Son” öğesini tıklatın.
  • Cihazınız ilk kez eşleştirme yapmaya başlayacaktır.

Yukarıda açıklanan yapılandırma adımları Windows Mobile 6.0 dokunmatik ekranlı cihazları için hazırlanmıştır ve Windows Mobile sürümünüze bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yapılandırma adımları aynı zamanda bilgisayarınızda ActiveSync veya Windows Mobile Cihaz Merkezi yoluyla erişildiğinde de farklılık gösterebilir.

Yapılandırma Adımlarına alternatif olarak, daha.net Denetim Masası veya Outlook Web Access arayüzü üzerinden otomatik yapılandırma komut dosyasını bulabilirsiniz. Yapılandırma komut dosyası, Windows Mobile cihazınızı kendi Exchange hesabınız için otomatik olarak yapılandırmanızı sağlar.

Sistem Gereksinimleri

Windows Mobile için ActiveSync özelliği tüm Microsoft Windows Mobile cihazlarını destekler. daha.net Barındırılan (Hosted) Exchange E-posta hizmetinin bir abonesi olarak, Exchange hesabınızın Windows Mobile cihazınızla eşleştirme için gereken ActiveSync hizmetini edinirsiniz. Windows Mobile cihazları ve veri planları daha.net tarafından tedarik edilmez. Lütfen yerel servis sağlayıcınıza veya cep telefonu operatörünüze başvurun.

Sistem gereksinimleri şunlardır:

  • Bir Windows Mobile Cihazında kablosuz Internet erişimi
  • Kablosuz Servis Sağlayıcısından bir veri planı ve/veya yayın aboneliği
  • Direct Push E-posta Teknolojisi ve Görev Eşleştirme özellikleri AKU2 içeren Windows Mobile 5.0 sürümünü veya şu Windows Mobile 6.0 cihazlarını gerektirmektedir: HTC Touch Pro/Fuze, HTC Touch Diamond, LG Incite, Samsung Blackjack II, Samsung Saga, Samsung Omnia, HTC Tytn II/Tilt, HP Ipaq 900, Palm Treo 800W, Palm Treo Pro, Motorola Q9c, Samsung Ace, Asus M530W, E-Ten Glofiish M810, HP Ipaq 514, HTC S730, HTC Touch Cruise, Mwg Atom Life, Palm Treo 500, Samsung i780, Sony Ericsson Xperia X1, Toshiba Portege G910.

 
Hemen Satın Alın *Bonus karta 12 taksit imkanı ve 14 gün para iade garantisi. 9,95 $ / ay
kullanıcı başına
SATIN AL
 
 
* 1 yıllık sözleşme gerektiren promosyon fiyatlarıdır. Aylık sözleşme için: Basit Email Paketi – 3,95$; Mobil Email – 6,95$; Mobil Email + Outlook – 9,95$; SharePoint Hizmetleri - 22,95$. Tüm fiyatlar ABD Doları birimindendir.
 

daha.net bilgilendirme sayfalarımıza göz attınız mı? Bulut Bilişim Avantajları, E-mail Hosting ve Exchange Çözümleri, Kolay Site Çözümleri, için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz!