Hosted (Barındırılan) Exchange
Bağlantıda Kalın...

e-posta, kişi, takvim, görev ve dosyalarınıza
istediğiniz yerden erişin.

E-postanızı hemen şimdi transfer edin.

Yardıma Hazırız!

Şirketinizde hali hazırda bir Exchange sunucusu var mı? yoksa başka bir hizmet sağlayıcısından modası geçmiş bir e-posta hizmeti mi kullanıyorsunuz?

E-postalarınızı ve ayarlarınızı sunucularımıza transfer etmenize birçok şekilde yardımcı olabiliriz.

Hizmetlerimize kaydolup yeni e-posta hesabınızın hazır olduğuna dair onay aldınız mı?

Hayır ise, e-postalarınızı hizmetlerimize transfer sürecine lütfen şu adımları izleyerek başlayın:

 • Kayıt sayfamıza gidin ve alan adı arama alanında mevcut alan adınızı girin. Kayıt sihirbazımız alan adınızı arayacak ve bunu sunucularımıza aktarma seçeneğini sağlayacaktır.
 • Sonraki adımda mevcut e-posta adresinizi girin ve yönergeleri takip edin. Sistemimiz e-posta adresinizi sunucularımızda otomatik olarak etkinleştirecek ve tarafınıza DNS kayıtlarınızı nasıl değiştirebileceğinizi gösteren yönergeler gönderecektir.
 • Yönergeleri takip ederek DNS kayıtlarınızı değiştirin (durumuna bağlı olarak alan adı kaydedicinize başvurarak veya sistem yöneticinizin DNS bölgesi kayıtlarını değiştirmesini isteyerek). DNS Kayıtlarınız güncellendikten sonra tüm yeni e-postalar sunucularımızda barındırılan hesabınıza teslim edilecektir.
 • Mevcut e-postalarınızı ve kişilerinizi sunucularımıza transfer etmek için aşağıdaki yönergeleri izleyin.


Şirket İçi Exchange E-postadan Barındırılan (Hosted) Exchange E-postaya Geçiş

1. Seçenek

E-postalarınızı ve kişilerinizi alana kadar Outlook® ayarlarınızı değiştirmek istemiyorsanız, bu yöntemi sunucuda kullanarak verilerinizi alabilirsiniz.

.pst dosyanızı doğru şekilde vermek için lütfen şu yönergeleri izleyin:

 • Dosya menüsünden, Yeni öğesini seçin ve Outlook Veri Dosyası seçeneğini tıklatın.
 • Outlook 97-2002 Kişisel Klasörler Dosyası (.pst) öğesini seçin ve Tamam seçeneğini tıklatın.
 • Dosyanın konumunu ve adını seçin. Daha sonra kolayca bulabileceğiniz bir yere kaydetmeyi seçebilirsiniz. Tamam'ı tıklatın.
 • Ad alanında, .pst dosyasının görünüm adını yazın. Parola eklemeyin, aksi takdirde program dosyanızı okuyamayacaktır. Tamam'ı tıklatın.
 • Posta Klasörlerinizin altında, 4. adımda belirttiğiniz Adı taşıyan bir Veri Dosyası göreceksiniz.
 • Dosya menüsünde Alma ve Verme öğesini seçin.
 • Dosyaya ver seçeneğini tıklatın ve sonra İleri'yi tıklatın.
 • Kişisel Klasör Dosyası (.pst) öğesini tıklatın ve sonra İleri'yi tıklatın.
 • Vermek istediğiniz Klasörü (ve Alt Klasörleri) seçin ve ardından İleri'yi tıklatın.
 • Verilen dosyaları farklı kaydet alanında, 3. adımda oluşturduğunuz dosyanın yolunu ve adını seçin ve ardından Son öğesini tıklatın.
 • .pst dosyasının Unicode'u desteklemediğini belirten bir uyarı kutusu görülebilir. Tamam'ı tıklatarak verme işlemini sonlandırın.

E-postalarınızı ve kişilerinizi bir .pst dosyasına verdikten sonra, daha.net Denetim Masası “.pst Dosyalarını veya Kişileri Al” sayfasına gidin. Sayfadaki yönergeleri izleyerek dosyanızı sunucularımıza yükleyin. Arka uç işlemimiz .pst dosyanızı Exchange sunucusuna alacak ve işlem tamamlandığında e-posta yoluyla sizi bilgilendirecektir.

Outlook 97-2002 kullanıyorsanız, hizmetlerimizden yararlanmak için Outlook'unuzu en son sürüme yükseltmeniz gerekir. daha.net Denetim Masasından Outlook 2007'nin ücretsiz bir lisanslı kopyasını indirebilirsiniz. En son sürümü yükledikten sonra, yukarıdaki yönergeleri izleyerek e-postalarınızı aktarabilirsiniz.

2. Seçenek

Outlook 2003 veya Outlook 2007 kullanıyorsanız ve e-postalarınızı transfer ettikten sonra eski Exchange sunucunuzu kullanmayacaksanız, bu yöntemi kullanarak alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak e-postalarınızı ve kişilerinizi bir .pst dosyasına verip ardından Outlook yapılandırmanızı daha.net Barındırılan (Hosted) Exchange E-posta sunucularıyla birlikte çalışacak şekilde değiştirin, Outlook'un dahili alma özelliklerini kullanarak .pst dosyasını yeni hesabınıza alın.
Temel E-posta Servis Sağlayıcısından Barındırılan (Hosted) Exchange E-postaya Geçiş

1. Seçenek

Microsoft® Outlook Express veya Microsoft Mail'i kullanıyorsanız, bu yöntemi kullanarak alma işlemini gerçekleştirebilirsini

E-posta yazılımınızın verme işlevini kullanarak e-postalarınızı verin. daha.net Denetim Masasından Outlook 2007'nin ücretsiz bir lisanslı kopyasını indirin. Bilgisayarınıza yükleyin ve daha.net Barındırılan (Hosted) Exchange E-posta sunucularıyla birlikte çalışacak şekilde ayarlayın. Ardından, Outlook’un dahili alma özelliklerini kullanarak önceden oluşturduğunuz dosyayı alın.

2. Seçenek

E-postalarınız Gmail, Yahoo! veya AOL gibi ya da herhangi bir POP3 veya IMAP4 özellikli bir posta sunucusundaysa, bu yöntemi kullanarak alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

daha.net Denetim Masasında oturum açın ve “Posta Kutusu Alma" sayfasına gidin. Mevcut hesabınız IMAP4 yoluyla erişilebiliyorsa, “Posta Kutusu Al” özelliği Gelen Kutunuzun ve tüm alt klasörlerinin bire bir kopyasını alacaktır. POP3 yoluyla erişilebilen hesaplarda yalnızca Gelen Kutusu klasörü alınacaktır. Mevcut hesabınızın içeriğinin değişmeden kalacağını ve hiçbir e-postanın silinmeyeceğini unutmayın.


 
Hemen Satın Alın *Bonus karta 12 taksit imkanı ve 14 gün para iade garantisi. 9,95 $ / ay
kullanıcı başına
SATIN AL
 
 
* 1 yıllık sözleşme gerektiren promosyon fiyatlarıdır. Aylık sözleşme için: Basit Email Paketi – 3,95$; Mobil Email – 6,95$; Mobil Email + Outlook – 9,95$; SharePoint Hizmetleri - 22,95$. Tüm fiyatlar ABD Doları birimindendir.
 

daha.net bilgilendirme sayfalarımıza göz attınız mı? Domain Sorgulama ve Tescil, Linux VDS Sunucu Çözümleri, Windows VDS Sunucu Çözümleri için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz!