Hosted (Barındırılan) Exchange
Bağlantıda Kalın...

e-posta, kişi, takvim, görev ve dosyalarınıza
istediğiniz yerden erişin.

Birden Çok E-posta Hesabını Yönetme

(Hosted) Exchange E-posta'da bulunan birkaç benzersiz özellik, mevcut posta kutunuzu yönetmekte izleyebileceğiniz çeşitli yöntemler sağlar.

Eski e-posta hizmetiniz daha.net Exchange'e yükseltilemiyorsa, bu özellikleri kullanarak tüm özelliklerimizden yararlanabilir ve e-posta adresinizi muhafaza edebilirsiniz. Veya daha az sayıda posta kutusunda birleştirmek istediğiniz birden çok e-posta adresiniz veya alan adınız varsa, bunu yapmanızda size yardımcı olabiliriz.

Peki;

 • Exchange özelliklerini yalnızca birkaç posta kutusuna ekleyip mevcut hizmet sağlayıcınızla şirket alan adınızı muhafaza mı etmek istiyorsunuz?
 • Veya Internet Servis Sağlayıcınızdan (ISP) edindiğiniz mevcut e-posta adresini Exchange özelliklerini ekleyerek muhafaza mı etmek istiyorsunuz?

Şirketinizin e-posta hizmetlerini taşımak istememenizin birçok farklı nedeni olabilir. Sadece birkaç kullanıcının Exchange hizmetlerinden yararlanabilmesini istiyorsanız, (Hosted) Exchange E-posta bunu da yapmanıza yardımcı olabilir. Alternatif olarak, ISP'nizin veya diğer herhangi bir servis sağlayıcısının verdiği e-posta adresini kullanıyor ve bundan vazgeçmek istemiyorsanız yine aynı yöntemi izleyebilirsiniz.

 • İlk olarak farklı bir alan adı kullanarak daha.net ile bir Hosted Exchange hesabını etkinleştirebilirsiniz. Örneğin, şirketiniz '.com' uzantılı bir alan adı kullanıyorsa, benzer bir alan adıyla veya .net ya da .biz uzantılı bir alan adıyla kaydolabilirsiniz.
 • Hesabınız etkinleştirildiğinde, Exchange özelliklerine ihtiyaç duyan her kullanıcı için posta kutuları oluşturabilirsiniz.
 • Daha sonra, şirketin mevcut e-posta sunucusundan veya ISP e-posta hesabınızdan yeni daha.net Exchange adreslerinize e-posta iletme işlevini ayarlayabilirsiniz. Alternatif olarak, E-posta Toplayıcı hizmetimizi kullanarak e-postalarınızı Exchange hesaplarınıza otomatik olarak indirebilirsiniz.
 • Ardından, kurumsal e-posta adresinizi bir alternatif e-posta adresi olarak ayarlayabilir ve Exchange hesabınızın Birincil Kimden Adresi seçeneğini değiştirebilirsiniz.

Bu adımları tamamladıktan sonra, seçtiğiniz kurumsal e-posta hesapları veya ISP e-posta adresinize gelen e-postalar otomatik olarak daha.net Exchange posta kutunuza yönlendirilecektir. Ayrıca, daha.net Exchange posta kutunuzdan bir e-posta gönderdiğinizde, bu e-postanın herkesin size ulaşmakta kullandığı kurumsal alan adı veya ISP e-posta adresinden geldiği görülecektir.

İki farklı e-posta adresinizi bir gelen kutusunda birleştirmek ve her iki adresten de e-posta gönderebilmek mi istiyorsunuz?

Birçok nedenle iki farklı e-posta adresine ihtiyaç duyabilirsiniz. İş arkadaşlarınız veya arkadaşlarınızla iletişimde kullanmak için bir özel e-posta adresi ve müşterilerinizle iletişimde kullanmak için bir genel e-posta adresi isteyebilirsiniz. Bunu iki daha.net Exchange E-posta hesabını etkinleştirmek zorunda kalmadan kolayca yapabilirsiniz

 • İlk olarak özel e-posta adresinizi kullanarak bir tam daha.net Exchange hesabını etkinleştirebilirsiniz. ali.derya@sirketinizin_adi.com gibi bir adres kullanabilirsiniz.
 • Ardından, genel e-posta adresini kullanarak bir daha.net Exchange POP3 posta kutusunu etkinleştirebilirsiniz. Örneğin, musteri.hizmetleri@sirketinizin-adi.com gibi bir adres kullanabilirsiniz.
 • POP3 posta kutunuzu ayarladıktan sonra, "musteri.hizmetleri" posta kutunuza gelen e-postaları indirmek üzere "ali.derya" hesabınız için bir E-posta Toplayıcı ayarlayabilirsiniz. Bu sayede, Outlook'u kullanarak elle yapmak zorunda kalmadan e-postalarınızı Exchange hesabınıza doğrudan indirebilirsiniz
 • Şimdi “ali.derya” kullanıcısını Outlook'ta bir Exchange Hesabı olarak yapılandırabilirsiniz. İşlem tamamlandığında, “musteri.hizmetleri” kullanıcısını Outlook'ta bir POP3 Hesabı olarak yapılandırabilirsiniz.
 • Bir e-posta yazarken veya bir e-postayı yanıtlarken, e-postanızı hangi adresten göndereceğinizi seçmek için hesap açılır menüsünü tıklatmanız yeterli olacaktır.

Şimdi her iki adrese gelen e-postaları alabilir ve her ikisinden de e-posta gönderebilirsiniz!

İki farklı e-posta adresinizi bir gelen kutusunda birleştirmek, fakat adreslerin sadece birinden e-posta gönderebilmek mi istiyor musunuz?

Bir Alternatif E-posta Adresi ile, yeni Exchange hesabı eklemeden yeni bir e-posta adresi ekleyebilirsiniz. daha.net Barındırılan (Hosted) Exchange E-posta'da ücretsiz olarak sunulan bu hizmet, e-postalarınızı otomatik olarak Exchange posta kutusuna iletecek bir e-posta adresi oluşturmanıza olanak sağlar. Örneğin, e-postaları ali.derya@sirketinizin-adi.com adresine ileten satis@sirketinizin-adi.com gibi bir alternatif e-posta adresi oluşturabilirsiniz. Ali bu durumda “satis” adresine gönderilen e-postaları alacak ve bunları “ali.derya” e-posta adresini kullanarak yanıtlayabilecektir.

Birden çok gelen kutusuna giden farklı bir e-posta adresinizin olmasını istiyor musunuz?

Dağıtım listeleriyle yeni Exchange hesabı eklemeden yeni bir e-posta adresi ekleyebilirsiniz. Bu özellik de ücretsiz olup daha.net Barındırılan (Hosted) Exchange E-posta'da sunulmaktadır. E-postaları bir veya daha çok Exchange posta kutusuna otomatik olarak iletebilecek bir e-posta adresi oluşturmanıza olanak sağlar. E-postaları örneğin can.taner@sirketinizin-adi.com ve sanem.yilmaz@sirketinizin-adi.com adreslerinin her ikisine de iletebilen pazarlama@sirketinizin-adi.com gibi bir dağıtım listesi oluşturabilirsiniz!

Her kullanıcı e-postanın ayrı birer kopyasını alacak ve kendi Exchange e-posta adresleriyle yanıtlayabileceklerdir.

İki veya daha fazla farklı alan adına ve her birinde bir e-posta adresine mi sahip olmak istiyorsunuz?

daha.net Barındırılan (Hosted) Exchange E-posta'nın sunduğu ikincil SMTP alan adı özelliğiyle, birden çok farklı alan adını barındırmak için bir Exchange sunucusu kullanabilirsiniz. Örneğin, şirketinizin .com, .net ve .org uzantılı üst düzey alan adlarında ek alan adları varsa, sizin-adiniz@sirketinizin-adi.com, sizin-adiniz@sirketinizin-adi.net ve sizin-adiniz@sirketinizin-adi.org adreslerinin tek bir posta kutusunda birleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, birincil kimden adresi özelliğimizi kullanarak e-postalarında görünmesini istediğiniz e-posta adresini de değiştirebilirsiniz.

Exchange kuruluşunuzda e-postaları üçüncü e-posta adresine ileten bir e-posta adresiniz mi olsun istersiniz?

Kullanıcılarınızın Exchange alan adınızda bir e-posta adresine sahip olmasını istiyor fakat bunlara Exchange posta kutusu vermek istemiyorsanız, ilgili kullanıcıları genel kişi listesine ekleyerek bunu kolayca yapabilirsiniz. Denetim Masasını kullanarak, Genel Adres Listesine elle giriş yapabilir ve bu kişiye karşılık gelen şirket içi ve şirket dışı e-posta adreslerini belirtebilirsiniz.

Örneğin, “Can Yıldız” için can.yildiz@sirketinizin-adi.com şirket içi e-posta adresine sahip olan ve tüm e-postaları canyildiz2001@herhangibir-isp.com şirket dışı posta kutusuna gönderen bir kişi girişi oluşturabilirsiniz. Can, şirketteki herkesin kişi bilgilerini görebilmesi ve ona e-posta gönderebilmesi için genel kişi listenizde görünecek ve şirket dışındaki kişiler ona her iki adresten de e-posta gönderebilecektir.

E-postaları şirket içi ve şirket dışı kişilere ileten bir dağıtım listeniz mi olsun istersiniz?

Dağıtım listesi özelliğini kullanarak, e-postaları bir veya birden çok Exchange kutusuna ve bir veya birden çok genel kişiye ileten bir e-posta adresi oluşturabilirsiniz! Genel adres listenize bir üye ekledikten sonra, bu kişiye alan adınızın altında bir e-posta adresi atanacaktır. Bu sayede bu kişileri oluşturmak istediğiniz dağıtım listelerine ekleyebilirsiniz.

E-postaları örneğin sanem.yilmaz@sirketinizin-adi.com (bir Exchange kullanıcısı) ve can.yildiz@sirketinizin-adi.com (canyildiz2001@herhangibir-isp.com şirket dışı e-posta adresine sahip bir genel kişi) adreslerine ileten danismanlar@sirketinizin-adi.com gibi bir dağıtım listesi oluşturabilirsiniz. Bu sayede “danışmanlar” dağıtım listesine gönderilen tüm e-postalar Sanem'in Exchange posta kutusuna ve Can’ın şirket dışı ISP posta kutusuna varacaktır.


 
Hemen Satın Alın *Bonus karta 12 taksit imkanı ve 14 gün para iade garantisi. 9,95 $ / ay
kullanıcı başına
SATIN AL
 
 
* 1 yıllık sözleşme gerektiren promosyon fiyatlarıdır. Aylık sözleşme için: Basit Email Paketi – 3,95$; Mobil Email – 6,95$; Mobil Email + Outlook – 9,95$; SharePoint Hizmetleri - 22,95$. Tüm fiyatlar ABD Doları birimindendir.
 

daha.net bilgilendirme sayfalarımıza göz attınız mı? Domain Sorgulama ve Tescil, Linux VDS Sunucu Çözümleri, Windows VDS Sunucu Çözümleri için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz!