Basın Açıklamaları

World Hosting Days ülkemizde hosting alanında faaliyet gösteren kişi ve kurumları İstanbul’da ağırladı

Tarih: 23/10/2014


World Hosting Days

Tüm dünyada her yıl farklı tarihlerde farklı şehirlerde düzenlenen Dünya Hosting Günü etkinliklerine, İstanbul bu yıl ikinci defa ev sahipliği yaptı. Uluslararası endüstriyi yerel bölgelere getirmek amacıyla düzenlenen World Hosting Days İstanbul ayağı Ritz-Carlton Otelinde 23 Ekim’de 250’den fazla ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşti
Her yıl hosting ve bilişim sektörü firmaları ve yöneticileri için, hem iş hem tanışma anlamında verimli toplantılara evsahipliği yapan Dünya Hosting Günü kapsamında konferans, fuar ve iş bağlantıları geliştirmeye yönelik sosyal etkinlikler düzenlendi. Etkinliğin bu yılki Türkiye ayağı, dünyanın en hızlı gelişen 50 şehrinden biri olan İstanbul’da gerçekleşti.
Etkinlikte ele alınan konular arasında bulut bilişimin müşteri üzerindeki etkileri, offline-online iletişim ilişkisinin püf noktaları, çevrimiçi güvenlik sorunları ve önlemleri, hosting sektöründe faaliyet gösteren firmaların geleceği gibi konular vardı.
Etkinliğe sponsor olarak destek veren SoftCom’a bağlı olarak faaliyet gösteren daha.net’in Genel Müdürü Emin Gür, “2013 Eylül ayında SoftCom, Amerika'nın en büyük teknoloji dağıtım şirketi olan Ingram Micro tarafından satın alınması ile arkasındaki gücü daha da arttırdı. Hosting sektöründeki firmaları buluşturan bu etkinliğe sponsor olarak, ülkemizdeki hosting sektörünün dünyadaki servis sağlayıcılarla tanışmasına, işbirliği fırsatları doğmasına vesile olmak istedik. Etkinliğe olan ilgiden son derece memnunuz. Bugün biraz da hosting konusunda bilgi eksikliğini gidermek, daha fazla sayıda insanı hosting sektöründen haberdar etmek ve farkındalık oluşturmak için de buradayız. World Hosting Days, sektördeki farklı konularda hizmet sağlayan büyük şirketleri yerel marketlerle tanıştırması açısından çok önemli bir yerde bulunuyor. Ayrıca tabii ki bir yandan yurtdışındaki şirketlerin Türkiye'deki potansiyeli fark etmeleri, bu konuda yatırımlarını ve çalışmalarını artırmalarının da önünü açıyor. Sektördeki insanları buluşturması ve işbirlikleri fırsatı oluşturması da sektöre katkıları arasında” şeklinde konuştu.
daha.net Genel Müdürü Emin Gür Türkiye hosting sektörüne dair ise şunları söyledi: “Türkiye, piyasalarının 1980’lerden bu yana sürekli gösterdiği büyüme ve gelişmenin yanı sıra gelecek için de önemli potansiyel barındırıyor. Teknolojiyi seven ve hosting konusunda alacağı daha çok yol olan bir ülke olarak Türkiye'deki hosting sektörünün büyüme potansiyelini çok yüksek görüyorum. Hızla gelişen bir ülke olarak Türkiye'nin teknolojiye ve hostinge ihtiyacı giderek artmakta ve bu konudaki market büyüklüğü genişliyor. World Hosting Days organizatörü WHD.local’a göre önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ülkemizin IT sektöründe daha da hızlı bir şekilde büyümesi bekleniyor. Ayrıca büyük veri yönetimi de dünyada yeni ortaya çıkmış bir kavram olduğu için, Türkiye'nin de bu sektöre öncelikli altyapı yatırımı yapması gerekiyor. Bu noktada yatırım deyince ilk akla gelen teknolojiye yatırım yapan firmalara teşvikler vermek, internet altyapısını aldıkları hizmetlerdeki vergileri düşürmek. Ayrıca internetin özgür bir platform olduğunun kabul edilerek bu doğrultuda servis sağlayıcıları değil, hizmet alanı bağlayıcı hafifletilmiş yasaların olması gerekmektedir. Dünyadaki müşterilere İngilizce hizmet verebilecek müşteri destek birimlerini oluşturduktan sonra bu konuda dünyada rekabetçi hale gelebilir.”
İlgili Kişi:
Esra Şavkın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71 / 0537 858 85 49
esras@marjinal.com.trDünya Hosting Günü 23 Ekim’de İstanbul’da!

Tarih: 20/10/2014


Dünya Hosting Günü 23 Ekim’de İstanbul’da!

Tüm dünyada her yıl farklı tarihlerde farklı şehirlerde düzenlenen Dünya Hosting Günü etkinliklerine, İstanbul bu yıl ikinci defa ev sahipliği yapıyor. Uluslararası endüstriyi yerel bölgelere getirmek amacıyla düzenlenen Dünya Hosting Günleri İstanbul ayağı Ritz-Carlton Otelinde gerçekleşecek. Avrupa'nın altı farklı aktif bölgesinde bir tanıtım turu organize ederek, ticaret fuarı, oturumlar ve iş bağlantıları kurmayı içeren World Hosting Days etkinliği, ülkemizde hosting alanında faaliyet gösteren kişi ve kurumlara açık gerçekleşecek.
Her yıl hosting ve bilişim sektörü firmaları ve yöneticileri için, hem iş hem tanışma anlamında verimli toplantılara evsahipliği yapan Dünya Hosting Günü kapsamında konferans, fuar ve farklı sosyal etkinlikler düzenleniyor. Etkinliğin bu yılki Türkiye ayağı, dünyanın en hızlı gelişen 50 şehrinden biri olan İstanbul’da gerçekleşecek. Etkinlik için kayıtlar devam ederken ülkemizden de sektörle ilgili kişi ve kurumlar www.worldhostingdays.com adresinden WHD.local 2014 sayfasına kayıt yaptırarak etkinliğe katılabilecek.
Türkiye hosting sektöründe global hosting firması SoftCom’a bağlı olarak faaliyet gösteren daha.net’in Genel Müdürü Emin Gür, “Türkiye’de hosting sektörünü güçlendirmek amacıyla düzenlenen bu organizasyonda Softcom Türkiye de sponsor olarak yer alıyor. Şahsım adına Türk hosting sektörünü gelişerek dünya üzerinde rekabetçi çalışmalara imza atabilecek potansiyele sahip olduğuna inanıyorum. Bu etkinlik de sahne olacağı paylaşımlar, fikir ve başarı hikayesi alışverişleri sayesinde sektörümüz açısından kilit öneme sahip” şeklinde konuşuyor.
Tüm dünyada etkinlikleri düzenleyen WHD.local’a göre İstanbul, demir, deniz, hava ve karayolu bağlantılarıyla hosting ve IT sektörü için ideal bir lokasyonda bulunuyor. Türkiye, piyasalarının 1980’lerden bu yana sürekli gösterdiği büyüme ve gelişmenin yanı sıra gelecek için de önemli potansiyel barındırıyor. WHD.local’a göre önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ülkemizin IT sektöründe yüzde 10’un üzerinde büyüme bekleniyor. Ayrıca giderek daha çok sayıda uluslararası şirket bölge merkezi olarak Türkiye’yi tercih ediyor. Bunda yerel pazarların yanı sıra Ortadoğu, Orta Asya ve Doğu Avrupa pazarlarına da kolaylıkla ulaşabilmeleri önemli rol oynuyor
Daha fazla bilgi ve kayıt için: www.worldhostingdays.com
İlgili Kişi:
Esra Şavkın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71 / 0537 858 85 49
esras@marjinal.com.trHosting ve bulut bilişim çözümleri firması daha.net, Marjinal Porter Novelli ile el sıkıştı

Tarih: 17/09/2014


Marjinal Porter Novelli

Kanada merkezli SoftCom Inc.’ye bağlı olarak Türkiye’de 5 yıldır daha.net markasıyla faaliyet gösteren şirket, kurumsal ve bireysel müşterilerine erişimini artırmak amacıyla Marjinal Porter Novelli ile iletişim ve danışmanlık hizmetleri konusunda anlaşmaya vardı.
Özellikle bulut bilişim teknolojisinde Türkiye'nin en büyük firmalarından biri konumunda bulunan daha.net, anlaşma kapsamında müşterilerine 360 derece iletişim hizmetleri vermek mottosuyla faaliyet gösteren Marjinal Porter Novelli’den iletişim alanında danışmanlık ve destek alacak. Sektörünün yerel tecrübeye sahip global firması SoftCom, geçtiğimiz günlerde altı kıtada ve 160 ülkede hizmet veren dünyanın en büyük teknoloji distribütörü, ABD merkezli Ingram Micro Inc. bünyesine katılarak gücünü grubun küresel gücüyle birleştirmişti.
SoftCom Türkiye Genel Müdürü Emin Gür, anlaşmaya dair şunları söyledi: “Yüzde 100 müşteri memnuniyetini ön planda tutarak farklı ölçekten firmalara çözümler sunan daha.net olarak kendimizi hem kurumsal hem bireysel müşterilerimize daha iyi tanıtabilmek için bu karara imza attık. Müşterilerimize dünya standartlarında sunduğumuz 7 gün 24 saat kesintisiz ve çözüm odaklı hizmetlerimizden daha çok sayıda kullanıcının yararlanmasını hedefliyoruz. Çözüm ortaklarımızın her sorununda yanında olmayı taahhüt ediyor ve bu vaadimizi onlara daha net bir şekilde ulaştırabilmeyi arzuluyoruz. Marjinal Porter Novelli ile kısa bir süre önce anlaşmaya varmış olmamıza rağmen, şimdiden çalışmalarımızın avantajlarını görmeye başladık. İleride daha da verimli işlere imza atacağımıza gönülden inanıyorum.”
Marjinal Porter Novelli Ajans Başkanı Asuman Bayrak ise şunları söylüyor: “daha.net müşteri memnuniyetine ve güven kültürüne büyük önem bir şirket. Bu anlamda, ortak değerlere sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Kaliteli web ve bulut çözümleri veren daha.net’in sektöründe kaliteli müşteri destek servisi, kesintisiz hizmet vaadi ve güvenilirliğiyle öne çıktığına şimdiden tanık olduk. Müşterimizin sunduğu tüm bu avantajların iletişim faaliyetlerini paylaştığımız ortak değerler çerçevesinde sürdüreceğiz.”
daha.net bilgilendirme sayfalarımıza göz attınız mı? PHP Hosting Çözümleri, Domain Sorgulama ve Tescil, Linux VDS Sunucu Çözümleri için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz!