Google dahil 100'e yakın Arama Motoruna Kayıt...

Eğer İnternet Arama Motorlarında yoksanız, İnternette yoksunuz demektir... Web sitenizin "arama motorlarında" çıkması yaptığınız yatırımların geri dönmesi açısından çok önemlidir. Gelin daha.net olarak sizi en popüler arama motorlarına kaydedelim ve bu önemli görevi sırtınızdan alalım.

Internet'te var olmak için
arama motorlarına kayıt yaptırın.
 
Hemen satın alın

Servisin ücreti ne kadardır?

1 adet alan adı için yapılan arama motoru kaydının ücretlendirmesi sadece $19,95+KDV'dir. Bu tutar sitenize ulaşamayan ziyaretçilerin, müşterilerin getirebileceği gelir gözönüne alındığında oldukça düşüktür.

Web sitem arama motorlarında, özellikle Google'da ön sıralarda yer alacak mı?

Bu sorunun cevabı aslında hem Evet, hem de Hayır. Neden derseniz? Arama motoruna kayıt servisimiz sizi Google'da veya diğer arama motorlarında üst sıralara çıkarmak için dizayn edilmemiştir. Servisimiz sizi 100'e yakın arama motoruna bir web sitenizin olduğunu, bu sitenin içeriğini ve kategorisini ve alakalı anahtar kelimelerini bildirmek içindir. Fakat Google ve diğer motorlar web sitenizin olduğunu öğrendikleri anda sizi bilgi bankalarına alacaklar ve böylece sizlerde bu arama motorlarının radarlarına girmiş olacaksınız. Aynı zamanda arama motorlarında sitenizin yer alması size geri link yani Back Link olarak geri dönecektir. Google'da üst sıralara çıkmanın kriterlerinden biri de önemli sitelerden alabildiğiniz kadar geri link almanızdır. Ne kadar çok geri link alırsanız siteniz Google'da o kadar üst sıralara çıkacaktır. Bunun garantisi ne yazık ki yoktur ama bir çok sitede çalıştığı gözlemlenmiştir.

Hangi arama motorlarına kayıt yapılmaktadır?

  • Türk internet kullanıcılarının %98'inin kullandığı Google
  • Microsoft'un arama motoru Bing
  • Google'ın çok önemli rehber sitesi DMOZ'a Başvuru
  • Bloglarınız için olmazsa olmaz Google Blog Arama Motoru
  • AllTheWeb
  • Altavista
  • SearchHippo
  • ExactSeek ve 100'e yakın önemli ve popüler arama motoruna kayıt yapılmaktadır.

Nasıl kayıt olabilirim?

Çok basit, buraya tıklayarak servisimizi satın alın, satın alma esnasında siteniz ile ilgili sorulara cevap verin. Ödemeniz elimize ulaştıktan 1 İş Günü içersinde sitenizi arama motorlarına kaydedeceğiz ve size konu ile alakalı bir rapor göndereceğiz. Basit demiştik değil mi?

Kayıt sonrası nasıl bilgilendirileceğim?

daha.net, arama motoru kaydı sonrası, kayıt ile ilgili hangi arama motorlarına hangi gün-saatlerde kaydın gerçekleştirildiği bilgisini içeren bir e-postayı size ulaştıracaktır.

Hangi siteler için uygundur?

Web sitelerini veya blog sitelerini yeni yayınlanmaya başlayan ve/veya arama motorlarında yer almayan site sahipleri için bu servisimiz çok uygundur.

daha.net'in servisinin benzerlerinden farkı nelerdir?

google, bing, yahoo, altavista gibi arama motorları "otomatik kayıt yapan yazılımları" tespit etmekte ve kimi zaman benzer kayıtları önlemek amacıyla sitenizi eklemeyi kabul etmemektedirler.

daha.net, yukarıda belirtilen ayrımı yaparak, otomatik kayıt işlemini kabul etmeyen arama motorlarına sitenizi "manuel olarak" diğer arama motorlarına ise "otomatik" olarak kayıt eder.

Web sitem arama motorlarında ne zaman yer alacaktır?

Bu süre her arama motoru için farklıdır ancak google, bing ve yahoo gibi popüler arama motorları için bu süre yaklaşık 8-12 hafta arasındadır. Bununla beraber diğer arama motorlarında genellikle daha kısa sürelerde gerçekleşmektedir.

Arama motoru kaydı servisi neleri içermemektedir?

Arama motoru kaydı sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamaz. Sitenizin sadece bu motorlara kaydedilmesini sağlar. Her ne kadar bu gerçekse de arama motorlarına kaydolarak sitenizin bu motorlardaki görününürlüğünü sağlar ve ister istemez arama sonuçlarında çıkmaya başlarsınız

Siteniz kaydı arama motorlarınca %99.9 oranında kabul edilecektir. Ancak kayıt onayının ilgili arama motorunun insiyatifinde olduğunu bilmeniz gerekir.

Internet'te var olmak için
arama motorlarına kayıt yaptırın.
 
Hemen satın alın
daha.net bilgilendirme sayfalarımıza göz attınız mı? Kolay Site Çözümleri, PHP Hosting Çözümleri, Domain Sorgulama ve Tescil, için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz!